Třicet fotbalistů včetně osmi nových tváří se začalo v letní přípravě ´prát´ o místo ve sestavě třetiligové Jiskry Domažlice. První trénink svěřenců Zdeňka Michálka a jeho nového asistenta Zdeňka Bečky na Střelnici si nenechal ujít i nebývale vysoký počet fanoušků.

Hráče i realizační tým přivítal v šatně v útrobách opravované tribuny stadionu ředitel klubu Antonín Vlček. „Jsem rád, že všichni, kteří byli pozváni, přípravu zahájili,“ řekl poté, co přítomné sesznámil se stanovenými cíli. „Dlouhodobým cílem je, aby se Jiskra zabydlela v České fotbalové lize, krátkodobým cílem je postoupit v prvním kole poháru a přivítat na Střelnici Spartu Praha,“ řekl Vlček.

Vzápětí hráčům začal tvrdý dril. Zatíco Petr Hutta dával bez slitování zabrat kvartetu gólmanů Mleziva, Frei, Lorenc a nově Houdek, hráči se začali potit při náročné rozcvičce. Pak došlo na běh na dva kilometry na čas, to už ze všech lilo. Bez prodlev se šlo na rozcvičení s míčem, pak posilování a po minizápasu došlo na další běh, tentokrát na vytrvalost. V běžecké části obstál Hulina, při zápasech se jevili dobře oba obránci z juniorky Viktorie Plzeň Mandaus s Matasem, výtečný byl písecký Linhart na pravé straně i blonďáčci, Mour na levé straně a Kovařík střílel z jakékoli pozice a skóroval. Góly dali i Bahleda s Mužíkem.

Po závěrečném protažení by v profesionálních klubech následovala pečlivá rehabilitace, to v Domažlicích zatím možné není, a tak místo toho trenér Michálek přečetl jména hráčů, kteří dnes nastoupí v Kolovči proti Slavoji. „Je jasné, že tak široký kádr neudržíme. Proto potřebuji vidět hlavně nováčky,“ vysvětlil kouč důvod, proč zazněla jména brankáře Houdka (hrál za Viktorii Plzeň), obránců Strejce, Matase, Mandause, Bárty a záložníků Linharta (Písek), Brože (Doubravka), Havlíčka, Moura a útočníků Kovaříka a Veselého. Tuto sestavu doplní Staněk a Lorenc. Ostatní čeká ve stejnou dobu další porce tréninku.