Hostům scházel v útoku obávaný leč vykartovaný střelec Gibala, který přijel jen ´na kukačku´ a klobásu. Poslední celek tabulky přesto ukázal na Střelnici svoje kvality směrem dopředu, takže domácí špílmachr Mužík už v 5. minutě viděl žlutou kartu. V obraně však hosté vyráběli chybu za chybou, které svěřenci Zdeňka Michálka trestali.

Domácí zpočátku kazili hodně přihrávek. V 9. minutě se však míče zmocnil domácí špílmachr Mužík a vzápětí znovu dokázal, že kdyby při nějaké vysoké škole existovala fakulta fotbalu, mohl by na ní tenhle odchovanec lubské kopané dělat docenta přes gólové nahrávky. Parádní přihrávkou poslal na zteč Veselého, ten se na hranici vápna na třetí ligu nevídanou zasekávačkou zbavil obránce a zkušeně prostřelil brankáře Zatka - 1:0. Gól vnesl do řad domácích pohodu, narušovanou nejčastěji hvizdem sudího, který modrobílým neodpustil žádný ostřejší zákrok.

Ve 25. minutě zvedl diváky ze sedaček ´malý velký muž´ v dresu Jiskry Jiří Bárta, který dostal křižný pas od Knakala a ač tísněn obráncem dokázal zakončit dlouhý průnik tvrdou střelou do šibenice - 2:0. Po dalších čtrnácti minutách hry hostující Sigmund při dalším nájezdu domácích v pokutovém území fauloval pronikajícího Bártu a specialista na ´pentle´ Milan Braun nařízenou penaltu proměnil - 3:0. Šokovaní hosté se po chvíli ´otřepali´a to se jim vyplatilo, když těsně před odchodem do šaten Pavlíček využil slabší chvilky domácí obrany, kterou neprobudil ani výhružný Houdkův pokřik a snížil na 3:1.

Do druhé půle hosté poslali místo Smoly zahraniční posilu Gabriela Kamdema Fotsa. Tento hráč snědé pleti se ale do statistik zápasu zapsal jen tím, že v 62. minutě dostal žlutou kartu. To už však Domažlice vedly 4:1, protože o minutu dříve Knakal skóroval ´volejem´ do odkryté branky po Bezděkově centru. O dvanáct minut později se Veselý snažil potěšit lačné diváky vyvolávající v Domažlicích snad už tradičního bůra, ale pátý gól mu nebyl uznán pro ofsajd.

Domácí si poté z rychlých protiútoků vypracovali řadu vyložených šancí, ale Kovařík byl k hostům milosrdný a tentokrát nechal svůj ´instinkt zabijáka´ v šatně, stejně jako Veselý. V 67. minutě Jan Matas nahradil Kovaříka, v 79. minutě pak Luděk Leitl po nemoci těžce oddychujícího Bártu, a v 81. minutě Tomáš Bahleda Veselého. Také hosté oživili hru několika čerstvými hráči, ale ke změně nepříznivého stavu to nevedlo. Zásluhu na tom měl především domažlický gólman Houdek, který výtečnými zákroky zmařil tři jasné góly. Na druhé straně zhatil v 88. minutě svoje hudební překvapení chystané pro realizační tým a diváky spolu s Milanem Braunem (ten měl zpívat) domažlický ´expres´ Bezděk, když dostal od Tomáše Bahledy exkluzivní přihrávku do malého vápna, ale nepřekonal výtečně připraveného Zatka.

Diváci na Střelnici se nakonec sice skandovaného bůra nedočkali, ale domácí přesto berou tři cenné body, které je posunuly na šestou příčku tabulky. Podrobně o zápasu a také ohlasy z obou táborů v pondělním vydání Domažlického deníku!

Branky: 9. Veselý, 25. Bárta, 39. Braun PK, 61. Knakal – 45. Pavlíček.
Před 320 diváky řídil rozhodčí Benedikt. ŽK: 5. Mužík – 62. Fotso.
Domažlice: Houdek – Strejc, Knakal, Tesař, Mandous – Bezděk, Kovařík (67. Matas), Braun, Mužík, Bárta (79. Leitl) – Veselý (89. Bahleda). Trenér: Zdeněk Michálek.
Chomutov: Zatko – Černý, Hyneš, Houžvička, M. Smola – Doksanský, Strouhal, Sigmund 80. Ilavskij), Pavlíček – Dolejška (72. Šollar), T. Smola (46. Fotso). Trenér: Miloslav Pavlov.