V neděli 23. října od 10:15 hodin se na domažlickém stadionu Střelnice utkají nováčci České fotbalové ligy. Čtvrtá Jiskra Domažlice přivítá lídra tabulky MFK Chrudim. Fotbalisté z Pardubického kraje ještě v letošním ročníku třetí nejvyšší soutěže nepoznali hořkost porážky.

Domažlická Jiskra má za sebou smolné utkání v Kladně, kde v závěru nevyužila dvě stoprocentní příležitosti a během sedmi posledních minut po vlastní brance ztratila naději na zisk bodů. Kádr bude kompletní až na distancovaného útočníka Lukáše Bezděka, o jehož omilostnění a prominutí zbytku trestu po polovině klub překvapivě nepožádal. ,,Čeká nás nejlepší soupeř ze všech, kteří se zatím na Střelnici představili. Po jedenácti kolech dostali pouhých osm branek, což hovoří za vše. Diváci se mají na co těšit, protože my jsme vstřelili nejvíc branek v soutěži, kdežto Chrudim jich obdržela nejméně. Máme respekt se soupeře, ale hrajeme doma a chceme vyhrát,“ řekl odhodlaně trenér Jiskry Domažlice Zdeněk Michálek.

Domažličtí mají o soupeři dostatek informací z videí a kouč Michálek viděl soupeře i při utkání s rezervou Viktorie Plzeň. Vůdčí osobností mužstva je bývalý hráč pražské Sparty útočník Radim Holub společně s dvěma ofenzivními záložníky Tomášem Dostálkem a Janem Luptovským. V obraně se Chrudim opírá o výkony zkušených obránců, sedmatřicetiletého Tomáše Linharta a dvaatřicetiletého Jiřího Adámka. Chrudim měla ,,namále“ v minulém kole, když před 475 diváky porazila pražský Vltavín 1:0. Trenér MFK Chrudim Pavel Jirousek po zápase uznal, že to bylo se štěstím: „V prvním poločase při nás stáli všichni svatí. Soupeř byl lepší, důraznější, zachycoval většinu odražených balonů. To, že jsme o poločase vedli, byla otázka štěstí. Druhá půle se mi líbila z naší strany už více, soupeř se už do šancí nedostával. Dali jsme i branku, ale bohužel nebyla uznána. Celkově musím konstatovat, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější.“

Kádr MFK Chrudim by měl být kompletní. Otazník visí nad startem dvou opor Holuba a Luptovského. „Zda tito hráči nastoupí se rozhodne při pátečním tréninku, snad to bude v pořádku, protože se léčí celý týden,“ uvádí sekretář Chrudimi Martin Škrha a pokračuje: „Naši vítěznou šňůru bychom chtěli udržet. Čeká nás těžké utkání. Jiskra Domažlice je doma velmi dobrým týmem. Viděli jsme ji hrát, takže víme, co nás čeká.“

Utkání bude řídit Martin Schröter z Jablonce nad Nisou. Na čarách mu budou asistovat Vlastimír Langer z Pěčína u Liberce a Jiří Kříž z Kunratic u Frýdlantu. Delegát Miroslav Skála z Merklína u Karlových Varů.

Po utkánítřetiligového zástupce Domažlic nastoupí od 14:00 hodin i rezerva Jiskry, momentálně čtvrté mužstvo tabulky I. A třídy, proti desátému Sokolu Město Touškov. Béčko v posledních dvou kolech bodovalo naplno se skóre 8:1. „Pro nás jsou v domácím prostředí složitější utkání se soupeři z nižších pater tabulky. Chceme navázat na výkony s posledních dvou kol, Touškov porazit a udržet kontakt s trojicí Sušice, Nepomuk, Zruč, které mají o bod víc než my. Kádr je kompletní,“ řekl k utkání trenér Ivan Rybár.