Severočeši jsou sice v tabulce na poslední příčce, ale vývoj posledního utkání s Vltavínem dokazuje, že bojují až do poslední chvíle. Na konečných 2:2 vyrovnávali v páté minutě nastaveného času. "Také vedoucí celek tabulky Chrudim rozhodl o své výhře nad Chomutovem až v 70. minutě, kterou pojistil druhým gólem až v samém závěru utkání," upozorňuje trenér Jiskry Zdeněk Michálek.

Postavení v tabulce sice staví domažlického nováčka do role favorita, ale na hřišti může být všechno jinak. O tom, že taková utkání nebývají jednoduchá, je přesvědčen i prezident domažlického klubu Jaroslav Ticháček. „V minulých sezonách hrál Chomutov v popředí tabulky, letošní podzim mu zatím nevychází podle představ, ale v každém utkání dře naplno.“

Ani podcenění soupeře prý nepřichází vůbec v úvahu. „Jsme úplným nováčkem a každé utkání je pro nás hodně těžké. V každém musíme bojovat naplno a s potřebným nasazením. Bude tomu i tentokrát,“ věří domažlický šéf.

Domažličany tak při vyrovnanosti soutěže zřejmě čeká vůbec první soupeř, který bude spoléhat na tuhou defenzivu. "I předposlední Letohrad chtěl na Střelnici hrát. Chomutov spoléhá na defenzivu, neotvírá obranu ani za nepříznivého stavu. Směrem dopředu je nebezpečný ze standardních situací a brejků, má na to kvalitního útočníka Gibalu. Dobré výkony odvádějí i oba Smolové, které jsem dříve trénoval," vysvětluje Michálek. Tuší, že zápas bude o prvním vstřeleném gólu.

Do mužstva se vrací i absentující hráči, jejich start v zápase je ale nejistý. „Po zranění už začíná s tréninkem Bauer a po nemoci je Mour. Snad budou připraveni nastoupit,“ doufá Jaroslav Ticháček. Kromě výše zmíněných neabsolvoval kvůli zdravotním problémům plný trénink ani Jiří Bárta.

V případě výhry fotbalisté Jiskry naplní v předstihu předsezonní bodové předpoklady trenéra Michálka.

Juniorka plzeňské Viktorie má za sebou vítězné duely 4:3 v Letohradu a 4:0 doma s Karlovými Vary. V sobotu hraje na půdě Hlavice, kde se pokusí na poslední úspěšné výsledky navázat.

Program 14. kola ČFL: Domažlice (8.) – Chomutov (18.) SO 14.00 – rozhodčí Benedikt, Hlavice (13.) – Viktoria Plzeň B (11.) SO 14.00 – P. Berka, Kladno (12.) – Kunice (3.) SO 10.15, Chrudim (1.) – Mladá Boleslav B (4.) SO 10.15, Vltavín (6.) – Písek (15.) SO 10.15, Česká Lípa (16.) – Králův Dvůr (14.) SO 11.00, Letohrad (17.) – Karlovy Vary (7.) SO 14.00, Liberec B (10.) – Ovčáry (5.) NE 10.15, Roudnice (9.) – Pardubice (2.) NE 14.00.