Ale jak říkal ruský vojevůdce Suvorov: „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Tvrdá příprava by rozhodně neměla být na škodu, naopak je nutná, pokud chce ambiciozní nováček uhájit první příčku. „Byl by alibismus, nepokusit se o udržení prvenství, když máme tak nadějný náskok, ale otázkou je, co potom dál. Vždyť mezi druhou ligou a ČFL je velký výkonnostní rozdíl, nehledě na vyšší finanční náročnost,“ přemítá trenér MFK Pavel Jirousek.

Tomu udělalo před prvním tréninkem radost, že nikdo z hráčů nepřekročil svůj váhový limit a někteří dokonce vážili méně, než měli před začátkem zimní pauzy. „Jenom doufám, že jim nespadla svalová hmotnost,“ usmíval se po vážení svých svěřenců.

V hráčském kádru prakticky nenastaly žádné změny. Nikdo neodchází, do přípravy byl zařazen navíc pouze Tomáš Beneš z rezervního týmu, který je však spolu s Janem Luptovským v současné době na marodce. V této souvislosti je na místě přání, aby se hráčům vyhýbaly zdravotní komplikace, které by si vynutily změny v sestavě. Vždyť právě stabilizovaná sestava byla na podzim jedním z hlavních důvodů úspěšných výsledků (osm hráčů nastoupilo ve všech sedmnácti zápasech, a Mrázek, Linhart, Radouš, Adámek a Štěpánek dokonce odehráli všech 1530 minut).

První z přípravných zápasů sehraje tým MFK v sobotu 14. ledna (11) s FK Pardubice B.