Však také trenér Pavel Jisrousek těžko hledal nějaká kritická slova po sezoně snů.

Do ČFL jste vstupovali s tím, že se chcete vyhnout bojům o záchranu. Jelikož na udržení obvykle stačí i méně než 40 bodů, tak jste byli zachráněni již tři kola před koncem podzimu…
Faktem je, že jsme si před sezonou říkali, když uhrajeme na podzim 24, 25 bodů, tak to bude paráda. Ale vyšel nám začátek soutěže, kluci zjistili, že při zodpovědných týmových výkonech na soupeře stačí, a postupně se potvrdilo rčení s jídlem roste chuť. Jak narůstala naše série bez porážky, tak jsme si říkali před každým zápasem, že by bylo dobré ji ještě o další díleček natáhnout, a ono se to dařilo až do konce sezony. A když připočteme jarních 14 zápasů v divizi, kdy jsme také nepoznali porážku, tak z toho je neskutečná série 31 zápasů v tomto kalendářním roce bez prohry, což se hned tak nepodaří ani mnohem lepším týmům než jsme my.

Jak přehodnotíte po této skvělé jízdě cíle pro jaro?
Nejsem příznivcem nějakých výkonnostních skoků. V divizi jsme postupně stoupali tabulkou od dolních pater, přes klidný střed až po třetí a dvě druhá místa. V ČFL přišel nečekaně prudký skok vzhůru, ale nenuťte mě k tomu, abych teď mluvil o nějakých postupových ambicích, i když hlasy v tomto směru u chrudimské veřejnosti pod dojmem výrazného náskoku dvanácti bodů sílí. V každém případě se budeme snažit pokračovat v týmovém duchu, zapojovat do mužstva další nadějné hráče, kterých vyrůstá v Chrudimi dost, a uvidíme, jak se popereme s tlakem soupeřů, kteří se na nás budou chtít v každém zápase vytáhnout. A otázka případného postupu je spíše v celkovém zajištění podmínek ze strany klubu.

Když byste měl hodnotit své svěřence za podzimní sezonu a vlastně celý neskutečně úspěšný rok, tak asi moc negativ nenajdete, že?
Máte pravdu, pokud bych měl hodnotit výkony jednotlivých hráčů, tak bych asi musel rozdávat jen samé jedničky (úsměv). Samozřejmě, všechno nebylo vždy úplně ideální, ale musím ocenit jejich přístup k tréninkům a zápasům, i snahu po dalším zlepšování. Ale přesto musím jedno jméno zdůraznit. Opravdovým tahounem mužstva byl kapitán Tomáš Linhart, který nejenom, že na hřišti odváděl velmi kvalitní výkony, šel příkladem v bojovnosti a několik zápasů absolvoval ne zcela fit, ale spoustu práce odvedl i jako sportovní manažer klubu.

Zklamalo vás v podzimní sezoně vůbec něco?
Pokud se týká jednotlivých zápasů, tak snad jenom dvě domácí utkání. Ve třetím kole to byl duel s Karlovými Vary, kterým jsme po naší zbytečné chybě v závěru zápasu umožnili vyrovnání na 2:2. A herně mě nejvíce zklamalo poslední utkání s Pardubicemi, zejména první poločas, kdy jsme zdaleka neodvedli náš obvyklý výkon a museli jsme být rádi, že jsme s krajským rivalem alespoň remizovali 1:1.

Počítáte s nějakými změnami v hráčském kádru?
Předpokládám, že se nikomu nebude chtít odejít z týmu, kterému se tak daří. Otázkou je, zdali některé z našich opor nedostanou nějakou lákavou nabídku, která by nešla odmítnout. Ohledně možných příchodů to je ve stadiu úvah, ale příliš s nimi nepočítám.

Zúčastníte se vlastního turnaje na umělém trávníku?
Původně jsme do něj měli přihlášena dvě mužstva, ale pak jsme se rozhodli, že náš A tým bude hrát jednotlivé přípravné zápasy s týmy z vyšších tříd.