V mistrovských zápasech letos nepoznali hořkost porážky (14x na jaře v divizi a nyní 14x v ČFL), takže jsou tři kola před koncem podzimu již jistým půlmistrem třetí nejvyšší soutěže. A rádi by svoji úchvatnou sérii natáhli o další korálek i proti rezervě „Bolky“.

Vzhledem k reprezentační přestávce v Gambrinus lize však může tým z města automobilů přijet k chrudimskému Vodojemu notně posílen hráči z kádru prvoligového týmu. „Proslýchá se, že k nám mladoboleslavská rezerva hodlá přijet s maximálně možným počtem prvoligových posil, ale i v tom případě chceme uspět,“ neskládá předem zbraně trenér MFK Pavel Jirousek.

„Když budeme hrát svoji hru, která nám dosud přinášela úspěšné výsledky, tak můžeme bodovat i tentokrát,“ tvrdí kouč a v této souvislosti dodává: „Nikde není psáno, že nás béčko Boleslavi s posilami z A týmu přejede. Naopak, prvoligisté se mohou podvědomě šetřit, a to by mohla být voda na náš mlýn. V této souvislosti chci poznamenat, že třetiligová 'Bolka' v tzv. béčkové sestavě bez jediné prvoligové posily deklasovala Chomutov 12:1, takže nás určitě nečeká nic lehkého,“ je jasné Jirouskovi.

Jedním ze základních kamenů podzimních úspěchů chrudimského nováčka byla dosud velmi stabilizovaná sestava. Před dnešním duelem však má několik hráčů šrámy a dokonce hrozí, že jedna z opor nebude moci nastoupit. „Stále doufám, že se zranění podaří doléčit,“ lakonicky poznamenal trenér