Ozdobou prvního jarního kola by mělo být v neděli od 15.00 hodin chodské derby v Mrákově, kam zajíždí fotbalisté Postřekova.

Chodské derby má vždy velký náboj, navíc domácí mají Postřekovu co vracet. Ten je totiž na podzim poslal domů s nášupem 6:1, když se dvakrát trefili Jasan se Škrabalem a jeden gól přidal Vaněk. Jeden gól padl vlastní. „Je to začátek sezony, kádr zůstal nezměněn. Zůstali i domažličtí Korba a Kohout, uzdravil se Jaroslav Němec, což je určitě posílení kádru. Z hostování z Tlumačova přicháí Jan Dufek. Chceme doma bodovat, napravit dojem z podzimu a výhrou zahájit jarní pouť za záchranou v soutěži. Postřekov jsme viděli hrát, víme co nás čeká,“ říká sekretář fotbalového Sokola Mrákov Petr Konop.
Jeho protějšek Jindřich Kapic by se vůbec nezlobil, kdyby derby dopadlo obdobně, jako na podzim. Přesto tuší, že jeho svěřence čeká tuhý boj. „Mrákov je silný soupeř, bojuje o záchranu. Měl dobré výsledky v přípravě, což mě překvapilo. Hrát jsem je neviděl, ale slyšel jsem, že s Meclovem hráli výborně,“ říká Kapic a pokračuje o kádru Postřekova posíleném přes zimu o Adamku: „Po nemoci je Polák. I někteří další hráči měli chřipku. Ale do Mrákova jedeme neprohrát.“

Už dnes od 15.00 hodin se na ´umělce´ v horšovskotýnské Masarykově ulici utká ve šlágru kola I. B třídy páté 1. FC H. Týn s druhým týmem tabulky Spartou Dlouhý Újezd. Ta byla v závěru podzimu dost krutě potrestána za výuch emocí v dramatickém duelu v Klenčí a je otázkou, jak silní budou hosté na jaře. Kádr Antonína Vlčka st. přes zimu posílil a právě tenhle duel může napovědět, zda Týnští mohou pomýšlet na vyšší mety. Z Dynama přišli Miroslav Vachtl a Radek Šindelář, a i když oba v přípravě ještě zaostávali za výkony, na jaké jsou od nich fanoušci zvyklí, budou platní. Početnou kolonii talentovaných mladíků z Domažlic v dresu ´efcé´ rozšířil ´rebel´ Radek Paluch a na střídavý start přichází Barnášek ze Stoda. Kanonýr od Pánaboha Jakub Šot se vydal opačnou cestou, než jeho ´kopie´ Milan Glazunov ze Strakonic, který svými góly nejprve vytáhl Sousedovice z okresního přeboru na pátou příčku I. B třídy. Tím však veškerá podobnost končí. Glazunov nyní řádí v dresu divizních Strakonic, kterým už jeho góly zajistily ze dvou zápasů čtyři body, kdežto třetí z Šotů podepsal přestup z domažlické Jiskry a je hráčem 1. FC. „Mužstvo máme kvalitní, ale na rozdíl od našeho kouče Kožíška mám z utkání obavy. Je to první zápas, i když na umělce jsme v přípravě hráli dobře, tak uvidíme,“ uvádí Antonín Vlček.

Třetí celek tabulky Tatran Chodov hraje dnes od 15.00 hodin v předposledním Kostelci a bude chtít vyhrát. Vždyť na podzim porazil svého soupeře 5:2. FK Staňkov jede do 23 km vzdálené Heřmanovy Hutě, kterou smetl na podzim 5:0 a taktéž bude chtít bodovat, i když to s nepříjemným soupeřem hlavně v domácím prostředí nebude mít jednoduché. Krchleby nastoupí taktéž dnes na hřišti posledního Kamenného Újezdu, s nímž doma remizovali 3:3 a domácí zaváhání bude chtít odčinit. V neděli 27. března bude hrát Spartak Klenčí ve Zbůchu s místním Baníkem. Spartak chce vyhrát, na podzim se Mifek a spol. radovali z vydřeného vítězství 5:4, když už v poločase vedli 3:1.