V sobotu hostí favorizované Rokycany. „V naší situaci je pro nás každý zápas důležitý a do každého musíme jít s cílem bodovat,“ uvědomuje si nepříznivou situaci bolevecký trenér Petr Nykles.

Složité to má však v tom, že se mu doslova pod rukama rozpadá mužstvo. „Stav je takový, že mám do pole jen devět hráčů. Ostatní jsou totiž zraněni. Dlouhodobě Brejcha, Humpál, Soukup, Červený, Zítek, mimo hru je i Kadeřábek a velký otazník visí před sobotou nad Šimlem, což je pro nás hodně klíčový hráč,“ vypočítává ztráty kouč.

To ale ještě není všechno. „Ve Stříbře se už za rozhodnutého stavu nechal nesmyslně vyloučit v poslední minutě Šnaidr a určitě dostane distanc. To byla nezodpovědnost,“ lamentuje Petr Nykles.

On sám se prý v jedenačtyřiceti letech chystal na hřiště. „Začal jsem i trénovat, že bych nastoupil, ale mám problémy se svalem, tak to asi nepůjde.“ Sáhnout pro nějaké hráče prý není kam. „Dorost nemáme a béčko hraje jen městský přebor. To je od toho krajského výkonnostně hodně daleko,“ míní trenér.

Přesto se Bolevec ani před střetnutím s favoritem nevzdává. „Rokycany jsme už několikrát potrápili a pokusíme se i teď,“ slibuje Nykles.

Hosté se ale budou chtít rehabilitovat za domácí utkání s Vejprnicemi, které nezvládli a prohráli překvapivě 1:3.

Program 24. kola Fincentrum krajského přeboru: SK ZČE Plzeň (7.) – Rapid Plzeň (13.) PÁ 18.00 – Štrincl, tip Deníku: 0, Příkosice (9.) – Stříbro (10.) SO 10.15 – J. Cihlář, tip Deníku: 1, Bolevec (12.) – Rokycany (3.) SO 17.00 – Krutina, tip Deníku: 0, Město Touškov (14.) – Tachov (2.) SO 17.00 – Schneider, tip Deníku: 2, Chanovice (11.) – Stod (4.) SO 17.00 – Křen, tip Deníku: 1, Horní Bříza (7.) – Chrást (1.) SO 17.00 – Presl, tip Deníku: 2, Vejprnice (6.) – Přeštice (5.) NE 17.00 – Houdek, tip Deníku: 1, volno má Holýšov.
.