Historie gólů je jednoduchá. Švec nahrál před branku a Šperl dorazil. Potom v individuální akci Švec obešel obránce i brankáře a z úhlu zavěsil. Po rohovém kopu hlavičkoval Švec do tyče a Šperl dorazil. Dvanáctiminutové galapředstavení po obrátce umocnil ještě čtvrtý gól P. Krejčího, který doklepl brankářem vyraženou střelu Petrželky. Domácí už jenom snížili na konečných 1:4.

„Byl to z naší strany kvalitní a kolektivní výkon. S naší hrou jsem spokojen,“ tvrdil po utkání doubravecký hrající trenér Pavel Vaigl. Jeho mužstvo naplnilo beze zbytku roli favorita, přestože to v úvodu na tak jasnou výhru hostů vůbec nevypadalo. Bolevec hrál totiž dobře. „Zlomil ho ten první gól. Za stavu 1:0 jsme převzali iniciativu a byli potom už herně lepší,“ pochvaloval si oprávněně hostující kouč.

Přestože si pod jeho vedením exdivizní celek počíná dobře, sám zůstává pevně na zemi. „Výsledek bych nepřeceňoval. Chceme hrát nahoře a předvádět pro lidi pohledný fotbal,“ přeje si Pavel Vaigl.

Naopak chmury ve tváři z výsledku měl bolevecký kouč Petr Nykles. „Hráli jsme prvních třicet minut výborně. Hýřili jsme aktivitou a měli i šanci. Zítek však hlavičkoval jen do brankáře,“ líčil trenér domácích úvod utkání. Během dvanácti minut ale přišel pro jeho tým zmar. „Hosté proměnili příležitosti a za chvíli jsme prohrávali o tři góly. Druhou půli jsme už na soupeře neměli,“ přiznal objektivně Petr Nykles.

V závěru byl po dvou žlutých kartách vyloučen domácí Šnaidr. „V deseti jsme dokázali snížit a měli další dvě šance, které jsme ale už neproměnili,“ litoval kouč.

Kvalitu derby si však dost pochvaloval. „Byl to pěkný fotbal, hrálo se nahoru dolů, diváci se bavili. My jsme hru po prvním inkasovaném gólu hodně otevřeli, chtěli jsme rychle vyrovnat, soupeř chodil do brejků a dařilo se mu zakončovat. Na výkon, který jsme v úvodu utkání podali, je to pro nás hodně kruté.“