Povedla se jim jen polovina cíle, když se prvním jarním střelcem Benešova stal Žák, ale jelikož domácí také vstřelili jeden gól, skončil zápas nerozhodně.

Motorlet Praha – SK Benešov 1:1
Ve vyrovnaném zápase měli větší šance hosté, ale Kučaba pálil těsně vedle, po Turkově centru si vylámal zuby na brankáři zakončující Prikner z malého vápna a Turek po sóle a kličce brankáři upadl, ale penalta se nepískala, naopak Turek inkasoval za simulování žlutou kartu. „Nemůžu tvrdit, jestli to byl faul nebo ne, protože jsem to viděl přes celé hřiště, ale Martin Turek v takových situacích nesimuluje,“ řekl svůj názor ke žluté kartě asistent trenéra Benešova Martin Bárta.

Domácí se k brance Capoucha moc nedostávali. Přesto z minima využili maximum. Nejprve po benešovském autu a chybě obrany trefili břevno hostující svatyně. V závěru poločasu se odkopnutý míč od vlastní šestnáctky dostal k Pyškovi, který si poradil se Žákem a následně se štěstím přeloboval Capoucha – 1:0.

Inkasovaná branka se na Benešovských moc neprojevila. Do druhého poločasu vstoupili aktivně a v 54. minutě vyrovnal podrážkou kopačky Žák po rohu Šefrny. Hra se následně až do konce zápasu odbývala mezi šestnáctkami, když největší šanci měl v 66. minutě Glazunov, ale hlavičku z malého vápna Capouch bravurně kryl.

Asistenta trenéra Benešova Martin Bárta remíza moc nepotěšila, chtěl víc: „Před zápasem bych bod bral, ale po průběhu utkání jsme mohli vyhrát. Škoda, že jsme nedokázali v první půli využít některé šance Prikner, Kučaba a Turek je neproměnili. Pokud bysme vstřelili gól, soupeř by to měl těžší. Bohužel jsme dostali gól do šatny, který nás trochu rozhodil. Do druhé půle jsme ale vstoupili dobře, vytvořili si standardní situace a po rohu jsme vyrovnali. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou, obě mužstva si vypracovala po jedné šanci, při hostující nás podržel Pavel Capouch a náš centr proletěl bez zakončení malým vápnem.“

Z webu Motorletu:

Jen pár minut trvalo trenérovi Heboussemu, aby věděl, že se tohoto hesla nemusí tak striktně držet. Koho, ale nepostavit, to byla otázka. Benešovští drželi od počátku míč pod kontrolou a nám se dařily jen dlouhé centry na dva útočníky, nebo pasy křížem přes šíři hřiště. Již v 10 minutě stál Foferka na správném místě při hlavičce benešovského Piknera z dobré pozice

. My jsme kontrovali o dvě minuty později , kdy unikl Strnad a jeho spíše centr skončil na břevnu branky hostí. Přesto, že benešovští našli naší obranu většinou kompaktní, protože s většinou akcí nepospíchali. Hodně přemýšleli a to se nevyplatilo v 18 minutě Turkovi, který si obhodil míč kolem padajícího Foferky, místo aby se snažil jej doběhnout a poslat do prázdné branky, přifilmoval pád a byla z toho žlutá karta. Ani toto varování naší obraně nestačilo a za dvě minuty se na naší polovině hřiště objevili s míčem Kačaba a Pikner, kteří postupovali proti jedinému obránci. Naštěstí finálovou přihrávku nedokázali zužitkovat. Ještě jednou provětral naší obranu Turek, když prošel sólově ve 25 minutě do pokutového území, ale střela šla těsně vedle branky. Pak už jsme se rozkoukali, Brodský udržel míč, subtilní Dejl vyhrál rychlostí pár soubojů a Vršek se více zapojil do útočných akcí. Ve 35 minutě kopal Brodský roh, na nejlepší místo naběhl Strnad a míč z jeho hlavy skončil těsně vedle tyče. Dvojice našich útočníků Mašlej, Pyšek měla těžkou pozici, byla dobře střežená a tak na sebe Pyšek upozorňoval hlavně indiánským účesem. To trvalo do poslední minuty pak Pyšek zazářil, převzal míč před soupeřovou šestnáctkou, zády k brance kličkou se otočil a poslal táhlou střelu k zadní tyči, brankář nestačil zareagovat a míč skončil v síti, takzvaný gól do šatny.

Do druhého poločasu jsme šli se změnou, Podzemského vystřídal Belan. Odpočinutý soupeř výrazně zvýšil aktivitu a výsledkem byl mimo jiné rohový kop v 60 minutě. Míč dopadl v našem brankovém území, kde se nejlépe orientoval benešovský Žák a vyrovnal na 1:1. Odpovědí bylo střídání zraněného Dejla Glasnovičem v 63 minutě. Za dalších pět minut Foferka dobře vyhodnotil situaci a vyběhl daleko z branky a vyrazil střelu Turka. Posledních dvacet minut již soupeř začal šetřit síly a výsledkem byl Pyškův únik a následná přihrávka do dobré pozice Glasnovičovi, ten však netrefil správně. Také další akce z naší strany byla zajímavá. V 68 minutě naběhl Vršek s míčem po levé straně nacentroval před branku a Glasnovič jej hlavičkoval k zemi do branky. Brankář Capouch však intuitivně míč zneškodnil. Příchodem Belana se hodně rozhýbala naše pravá strana a Jirec se mohl zapojit do útočných akcí. V poslední čtvrthodině jsme soupeři zvedli sebevědomí třemi zoufalými odkopy našich obránců a dali tak benešovským najevo, že se bojíme o výsledek. Byly to situace, které vyžadovaly jen komunikaci mezi obránci a brankářem. V závěru získal ještě Vršek žlutou kartu a Belan rychlým průnikem nebezpečně provětral soupeřovu obranu. Za zmínku stojí, že Glasnovič za dobu svého pobytu na hřišti neprohrál ani jeden hlavičkový souboj. Závěrečná úvaha, že střídání dobrých a slabších výkonů našich hráčů v průběhu střetnutí nám tak přineslo jen bod.

Branky: 45. Pyšek – 54. Žák. Rozhodčí: Paták. ŽK: 2 – Turek, Žák. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Capouch – Křivohlavý, Hrubý, Žák, Chomát – Zoubek – O. Štěpán, Prikner (90. Benák), Šefrna, Kučaba – Turek (89. P. Štěpán).

Motorlet: Foferka – Jirec, Zmeškal, Machurka, Vršek – Strnad, Dejl (63. Glasnovič), Brodský, Podzemský (46. Belan) – Pyšek, Mašlej.

Dále byli ještě připraveni: Pinkas,Osvald, Sochr a brankář Vácha.