Jiskra má tři body z Benešova

Benešov /FOTOGALERIE/ – Po výhře nad Táborem přivítal ve fotbalové divizi čtvrtý celek soutěže SK Benešov na svém hřišti lídra tabulky Jiskru Domažlice. O výhře hostů nakonec rozhodl již první poločas, ve kterém padlo všech pět branek.

26.10.2010 3

BENEŠOV PROHRÁL S JISKROU DOMAŽLICE. Na snímku benešovský Petr Šmejkal a domažlický Petr Mužík v souboji o míč.Foto: Foto: Jiří Pojar

SK Benešov – Jiskra Domažlice 2:3 (2:3)
Benešovští trenéři postavili do útoku obránce Chomáta, který si v nové roli nepočínal nejhůře. Na hrotu se rval o každý balón a díky své urostlé postavě vyhrával většinu hlavičkových soubojů. Co to však bylo platné, když jeho spoluhráči v obraně kvůli nedůrazu dovolili soupeři během úvodu dvakrát skórovat.

Nejprve ve 2. minutě osamocený Bauer ve velkém vápně pohodlně zacílil a v 9. minutě nechali domácí obránci u levé tyče volného domažlického Jana Havlíčka a hosté po jeho hlavičce odskočili na dvoubrankový rozdíl – 0:2. Domácí ale zápas nezabalili, bojovností dokázali v krátké době stav utkání srovnat. Nejprve v 17. minutě tečoval, po centru Štěpána z přímého kopu a Večerově hlavičce, balón do domažlické sítě P. Havlíček a tentýž hráč v 27. minutě po centru Štěpána z trestného kopu hlavou vyrovnal. Od této chvíle získali domácí výraznou územní převahu a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy vývoj zápasu otočí. Jenže se tak nestalo a po chybě ve 31. minutě dovolili soupeři jít znovu do vedení Leitlem – 2:3. A aby toho nebylo na Benešov málo, ve 43. minutě byl vyloučen Žák, který zbytečně „bez balonu“ udeřil loktem Bezděka, a Benešov dohrával o deseti.

Ve druhém poločase se hosté, vědomi si svého náskoku a početní výhody v poli, nikam nehrnuli. Domácí se, ač v jen v desíti, neustále snažili něco vymyslet. Nejnebezpečnější byly dlouhé Capouchovy výkopy, po nichž se dvakrát dostal do střelecké příležitosti Turek. Oživení hry přinesl střídající Kučaba. Z pravé strany dvakrát proniknul až do blízkosti domažlické brány, ale ani jednou přihrávkou nenašel spoluhráče. Hosté několikrát z brejků dokázali přečíslit domácí obranu a zatopit Capouchovi, který ale byl pozorný.

„Do zápasu jsme vstoupili špatně a v 9. minutě prohrávali 0:2, když jsme nedokázali dvakrát pokrýt hráče ve vápně. Ze dvou standardních situací jsme vyrovnali, jenže po naivní chybě jsme dostali opět soupeře na koně. Navíc jsme v závěru poločasu přišli o vyloučeného Žáka, který údajně udeřil protihráče loktem. Ve druhé půli jsme byli lepší i v deseti, vypracovali si gólovky, na druhé straně hrozily Domažlice z kontrů a dvakrát mohly potvrdit vítězství. Soupeři jsme umožnili lacinými chybami zvítězit,“ uvedl k zápasu asistent trenéra Benešova Martin Bárta a k soupeři dodal: „Domažlice pro mě nejsou lídr skupiny, v soutěži jsou lepší mužstva jako například Bohemka, alespoň soudím podle tohoto zápasu.“

Poměrně silná slova. Přitom trenér Benešova Jaroslav Tesař před duelem hovořil o soupeři jinak. „Domažlice jsou nejlepším soupeřem v soutěži. Viděl jsem je dvakrát a vím, že to je nejkvalitnější mančaft. Jediné, co mu dělá problémy, je když hraje do plných, na což se pokusíme zaměřit. Jakmile vstřelí branku, zahrají kvalitní obranu a hrozí z nebezpečných brejků. Neviděl jsem sice výhru Votic nad Domažlicemi, ale záznam mám. Jiskra má kvalitnější mužstvo než vloni, vhodně ho doplnili a je to jeden z aspirantů na postup. Není neporazitelná, což dokázaly Votice a Motorlet.“ (jkl, tau)

26.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 3

Životní pojištění, ilustrační foto

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Malování bylo jedou z aktivit, které byly připraveny pro večerní páteční program v poběžovické knihovně.

Děti přenocovali v poběžovické knihovně

Příběh s dobrým koncem: jezevčík Milda přežil!

Bernartice - Příběh jezevčíka Mildy, který na osm dní uvízl v liščí noře v bývalém kamenolomu u Bernartic a o jehož záchranu se marně snažili hasiči, má šťastný konec.

Řidič poškodil značku a ujel

Domažlice – Další řidič ujel z místa nehody. Tentokrát policisté hledají svědky karambolu u kostela Všech svatých v Domažlicích.