Samotný zápas sice proběhl bez problémů, do aut se ale Všerubští bez újmy nedostali. „Na hřišti bylo všechno v pohodě, vše se událo až po cestě k autům,“ přibližuje obránce Všerub Stanislav Hrnčíř.

Za plotem stadionu na hosty čekala zhruba třicítka šálami maskovaných hooligans, z nichž někteří zaútočili. Zasáhnout musela pořadatelská služba vedená starostou Pickou, která na zápas dohlížela. „I když počínání fanoušků rozhodně neschvaluji, zdálo se mi, že Všerubští byli až příliš dobře připraveni. Já tedy pepřák běžně po kapsách nenosím,“ říká starosta. Zřejmě nic neví o výzvě k lynči fotbalistů Všerub, která se před utkáním měla údajně objevit na facebooku a z níž hosté vytušili, že může dojít k útoku.

Příčinou incidentu byl podle všeho nevyřešený spor z podzimního utkání obou mužstev. „Jeden bělský fanoušek tehdy spadl do hřiště, načež se do něj všerubští hráči pustili. A nejen do něj, i do ostatních. Rozhodčí pak řekl, že nic neviděl a že se nic nestalo,“ uvedl Picka. Protože k sobotnímu incidentu nedošlo na hřišti, měla by být celá záležitost podle něj řešena jako občanskoprávní spor a neměla by být připisována na vrub pořádajícího klubu.
„Pro policii je věc v samém začátku vyšetřování. Dosud nebyli vyslechnuti svědci, proto se nebudeme zatím k případu vyjadřovat,“ řekla domažlická policejní mluvčí Zdeňka Vogeltanzová.

Přestože k útoku došlo mimo sportovní areál, bude se kromě policie záležitostí zabývat i Okresní fotbalový svaz Domažlice. „Podle řádů domácí oddíl zodpovídá za bezpečí hráčů soupeře až na hranici města,“ vysvětluje předseda OFS Domažlice Karel Sladký. „Bělští se sice hájí tím, že na podzim byli zbiti jejich fanoušci, ale nám tehdy nikdo nic nehlásil. Rozhodně nemůžeme připustit takové vendety, navíc tehdy šlo podle všeho o rvačku mezi samotnými fanoušky, tady ale došlo k napadení hráčů,“ dodává Sladký.

„Pořadatelé se nás opravdu snažili ochránit. Jenže ani dobrovolní hasiči ani přivolaná dvoučlenná policejní hlídka to zvládnout nemohli. Přes to všechno bych nerad, aby to odnesl bělský fotbal, vždyť spoustu hráčů znám,“ říká Hrnčíř.

Je jasné, že nenávist mezi fanoušky obou týmů může v novém ročníku okresního přeboru explodovat znovu. Jedinou šanci, jak zabránit další eskalaci násilí, vidí všerubský klub v tom, že bělské hooligans na svůj stadion vůbec nevpustí.