Už půl hodiny před zahájením veledůležitého barážového zápasu o postup do I. A třídy se začala plnit tribuna stadionu Spartaku Klenčí. Přesto zřejmě letošní divácký rekord nepadl…

Spartak Klenčí – VD Luby 0:1 (0:0)

K zápasu byli přiděleni čtyři rozhodčí a delegát ČMFS. Na domácích bylo vidět velké odhodlání, ale i nervozita. Už ve třetí minutě se klenečský Čech vřítil do vápna soupeře, lobem hledal Franka, který se však k hlavičce nedostal, a hosté odvrátili na roh. Na hlavu si naskočil kapitán Spartaku Holar, brankář jeho pokus vyrazil na vápno, kde číhal na odražený míč Čech a z halfvoleje pálil těsně nad břevno.

To však byla poslední šance na delší dobu. Ve 20. minutě nastal závar před brankou klenečského Sokola, o který se postaral útočník Bešta. Od této chvíle si Luby postupně začaly vytvářet tlak, který mohly zúročit ve 28. minutě po přímém kopu kapitána Pikharta, jehož dalekonosný pokus skončil na břevně. Odraženého míče se zmocnil domácí Hromník, dostal se až do vápna soupeře, ale jeho pokus zmařil pádem na zem gólman Kalaš. Minutu na to se k přímému kopu proti lubské brance postavil Psutka. Míč ve vzduchu zaplaval tak, že brankář měl potíže s jeho zkrocením, přesto se mu jej podařilo efektním zákrokem vyrazit na roh.

Na druhé straně měl velkou šanci ke skórování z malého vápna Bešta, jenže Sokol obětavým pádem zachránil. První žlutou kartu rozhodčí udělil těsně před poločasem Kostolanskému, který si nevybíravým zákrokem vyšlápl na Holara. Na míč po následném přímém kopu naskakoval Franek, ale opět se k hlavičce nedostal. Tím skončil první poločas, v němž se ukázalo, že soupeř není slabý a chce se v I.A třídě udržet.

Nástup do druhé půle zvládli lépe hosté. Už ve 48. minutě rozjásal nemalý počet fanoušků z Lub nejlepší střelec týmu Šůs – 0:1. Další zajímavý okamžik nabídla 59. minuta, kdy byl ve vápně faulován Čech, ale rozhodčí neposoudil zákrok jako penaltový a emoce diváků poprvé vzplály. Nedlouho na to, při běžném souboji po rohovém kopu, nešikovně dopadl brankář hostí Kalaš, ale ošetřování trvalo nezvykle dlouho a domácí začínali být nervózní, protože ani rozhodčí nedokázal situaci urychlit.

Z následujících šancí domácích se vytratila lehkost a efektivitiva z minulých zápasů. V 74. minutě dostal žlutou kartu za hrubý útočný faul Bešta, ale ani to ho nezbrzdilo k dalšímu zahrávání si s rozhodčími, když v několika následujících minutách odkopl míč po zapískání a nafilmoval pád, a to vše před zraky rozhodčího Štrincla, bez karty. Vrchol přišel záhy. Do útoku po lajně se hnal Brašna následován obráncem, který se jej pokoušel nedovoleně několikrát zastavit, což se mu podařilo, ale Štrincl nepochopitelně odpískal směr hraní na druhou stranu. Navíc po debatě s pomezním Brašnovi k údivu všech udělil červenou a to rozlítilo diváky natolik, že z hlediště směrem na hřiště kromě ostřejších slov letěl i nějaký předmět.

Do konce zápasu nezbývalo už mnoho času. Domácí ve snaze vyrovnat posílili útok o Houdka, ale hosté taktickým zdržováním dovedli zápas do konce a vyjma útoku hostí z několikametrového ofsajdu, za což byl pomezní sudí odměněn mnoha nelichotivými výroky, už se nic mimořádného nestalo.

Boj o I. A třídu bude pokračovat v sobotu od 17 hodin v Lubech. Trenér domácích Miroslav Moravec po prohře zbraně neskládá: „Začali jsme dobře, ale hra se postupně vyrovnala. Druhou půlku se už ani pomalu nehrál fotbal. Dostali jsme brzy gól a pak jsme se nemohli dostat do tlaku. Máme před sebou ještě jeden zápas a o postup se popereme.“

Podle trenéra Lub Šůse bylo utkání hodně vyhecované, jako každá baráž. „Připravili jsme se předem, zvláště na dnes nejlepšího hráče Klenčí Franka, kterého Olda Juřina perfektně ohlídal. Někdy jsme ho museli i zdvojovat. Naštěstí padl ve druhé půlce brzy gól a pak jsme měli víc ze hry, i když se domácí hodně snažili. Rozhodnuto ještě nic není, povede se jedna šance, a jsme na tom stejně.“ Autor: Aleš Malár

Klenčí: Sokol J. – Psutka, Holar, Vejmelka, Sokol P. (Houdek) – Hromník I., Brašna, Čech, Housar, Hromník T. – Franek
Luby: Kalaš – Jořina, Voráček T., Pikhart, Vejskal – Hodl, Švec, Kostolanský, Smolík – Bešta (Papay), Šůs (Voráček J.)