Kraj: Ve Stříbře rozhodl gól Demjana

Stříbro - V důležitém utkání nebylo vidět moc fotbalové krásy, ale tři body zůstaly ve Stříbře

19.5.2011

NOVÁ POSILA V AKCI. Čerstvá posila Baníku Stříbro Horáček v souboji se dvěma rokycanskými fotbalisty.Foto: Karel Lukeš

Fotbalisté B. Stříbro veledůležité utkání Fincentrum krajského přeboru zvládli. Na domácím trávníku porazili Horní Břízu 1:0.

Na lavičce Baníku se opět v roli trenéra objevil Jaroslav Lorenc, který musel hned řešit problémy v sestavě. Pro zranění nemohla nastoupit stříbrská opora Jareš, který tak doplnil další dlouhodobě zraněné hráče Hudce s Horáčkem. V útoku se objevil Šaman a byl to právě on, který připravil první šanci Baníku. Pubrle však nedokázal hlavičkovat mezi tyče. Další závar po přímém kopu Kertise obránci Břízy se štěstím odvrátili. V 15. minutě vystrašil Bendu Chocholatý. Ve 32. minutě musel pro zranění střídat Hřebík, kterého nahradil Ichnatolya. Rozhodující okamžik celého zápasu přinesla 34. minuta. Po faulu na Šamana se k přímému kopu postavil Kertis, který poslal míč na hlavu Demjana a ten nedal brankáři šanci – 1:0. Hosté se hned z rozehrávky drali do nebezpečného zakončení, ale Ichnatolya jejich snahu na poslední chvíli zastavil. Ve 40. minutě měl hodně starostí Benda, když neudržel dalekonosnou střelu, Chocholatý však vhodný okamžik k dorážce prováhal a domácí obránci tak měli čas zakročit.

Po změně stran to byli hosté, kteří mohli vyrovnat, ale míč skončil na tyči. V 50. minutě se odražený míč dostal k Pauknerovi, Benda však tým podržel. Po špatné domácí rozehrávce zahodil tutovku střídající Frána. Gólovou pojistkou zaváněla situace v 70. minutě. Kertis vyslal Šuranského, který přesně nacentroval Demjanovi, míč po jeho hlavičce z „pětky“ přeskočil brankovou konstrukci. Z protiútoku Bendu protáhl Čechura. S přibývajícími minutami se hosté stále více tlačili do útoku a snažili se vyrovnat. V 83. minutě utekl stříbrským obráncům Vrla, na jeho centr však Landa nedosáhl. Landa měl na kopačce vyrovnání v 87. minutě, ale Benda skvělým zákrokem za pomoci tyče míč vytěsnil na roh. Závěrečné minuty přinesly nervy na obou stranách, především stříbrská lavička se bouřila, když asistent rozhodčího Schneider nechtěl několik minut dovolit střídání dalšího hráče. Taktické střídání se nakonec uskutečnilo a krátce po něm zazněl závěrečný hvizd. Baník slavil vydřenou a důležitou výhru.

Baník Stříbro – ZKZ Horní Bříza 1:0

Poločas: 1:0. Branky: 33. Demjan. Rozhodčí: Malinčák. ŽK: 3:5. Diváci: 100.

Baník: Benda – Zaoral (90. Průša), Hřebík (34. Ichnatolya), Demjan, Petraška, Šuranský, Šaman, Pubrle (59. Vraštil), Florus (79. Solový), Dyk, Kertis.

„Bylo to vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Fotbalová krása chyběla, ale šlo o hodně. Hosté si v závěru, ve snaze vyrovnat, vytvořili tlak, ale kluci obrannou fázi zvládli. Pro nás jsou v této situaci důležité tři body. Byl to kolektivní výkon, přesto musím vyzdvihnout výkon gólmana Bendy a Šamana,“ řekl k utkání předseda B. Stříbro Milan Fiala.

19.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Grand restaurant festival 2018

Pavel Maurer: Projím ročně auto střední třídy

Běžky - ilustrační snímek.

Čekají na sníh, aby mohli uspořádat lyžařské závody

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.

V Holýšově znovu jednali o bezpečnosti

Holýšov – Další setkání představitelů města s vedením Policie ČR se uskutečnilo v Holýšově.

Jiří Drahoš navštíví ve čtvrtek Plzeňsko, Klatovsko a Domažlicko

Praha, Plzeň – Jiří Drahoš, který se za necelé dva týdny utká v druhém kole prezidentských voleb o funkci hlavy státu s Milošem Zemanem, v těchto dnech rozhodně nezahálí. V úterý navštívil Severomoravský kraj a ve čtvrtek již míří na Plzeňsko. Informovala o tom Kateřina Procházková z jeho volebního štábu.