Baník Stříbro – FK Stafin Holýšov 1:3 (1:2)
První varování pro domácí přišlo už v 7. minutě. Holýšovský Schamberger utekl po křídle, výborně předložil Multrusovi, který poslal lehkou střelu do míst, kde byl na štěstí pro domácí připravený gólman Benda. O dvě minuty později se Multrus postavil k rozehrávce přímému kopu, míč ideálně poslal přes zeď a Benda se stihl jen podívat, jak balón končí v síti – 0:1. Další minuty přinesly nezáživný fotbal. Vzruch přinesla až 27. minuta, kdy se v pokutovém území skácel k zemi Hrádek a hosté se dožadovali penalty. Ve 31. minutě utekl Hrádek z poloviny hřiště a své sólo nekompromisně zakončil – 0:2. Hosté byli i nadále lepším týmem. Ve 35. minutě zkoušel pálit opět Multrus, míč však jen prolétl „pětkou“. Kontaktní gól Baníku vstřelil ve 36. minutě Šaman, když se z voleje trefil po centru Jareše.

V poločase reagoval na situaci na hřišti stříbrský trenér a bývalý ligový hráč Robert Vágner střídáním, když posílil útok Florusem. Bohužel to nebylo moc platné. Hosté se dostali znovu do dvoubrankového vedení po rohovém kopu v 52. minutě. Benda míč vyrazil jen k Majlátovi, který ho poslal do branky – 1:3. Baníkovci se poté marně snažili vykřesat naději, ale Demjan ani Horáček nebyli v zakončení úspěšní. Naopak v 73. minutě musel Benda opět zasahovat před Hrádkem.

Závěrečné minuty utkání ´o šest bodů´ přinesly ještě dvě obrovské šance Holýšova. V 88. minutě nejprve nastřelili hosté z přímého kopu břevno Bendovy branky. V 90. minutě viděl domácí Zaoral druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. V nastaveném čase mohli hosté přidat čtvrtou branku, ale Trhlík z pokutového kopu nařízeného po faulu na Jeniše přestřelil!

Holýšovští hráli dobře už v minulém kole proti Chrástu, kdy byli půl hodiny lepší, ale až ve Stříbře z toho byly tři body za výhru. „Na naší hře bylo patrné zlepšení, šli jsme brzy do vedení a po přečíslení zvýšil Hrádek na 2:0. Za faul na něj se měla ještě kopat penalta. Domácí snížili prakticky z jediné střely. Ve druhé půli byli nebezpeční ze standardek, ale po dvaceti minutách jsme opět převzali iniciativu,“ přibližuje průběh duelu sekretář klubu Petr Třeštík.

Funkcionář FK Holýšov Karel Králík k tomu dodává: „Bylo to hodně o bojovnosti. Na Baníku bylo patrné, že není v optimální formě, proto bych s hodnocením výkonu našich hráčů ještě počkal. Zda se zlepšili, ukáže následující série zápasů se soupeři jako Příkosice, Horní Bříza a Bolevec, kde jsou bodové rozdíly malé.“ Jako první se Holýšovští utkají v neděli od 17.00 hodin doma s Příkosicemi. „Domnívám se, že těží ze svého specifického hřiště. U nás bychom s nimi měli něco uhrát,“ míní Třeštík.

Baník Stříbro: Benda – Zaoral, Hřebík (46. Flrus), Demjan, Jareš, Petraška (72. Ichnatolya), Šuranský, Šaman, Pubrle (83. Vraštil), Mráček, Dyk. Trenér: R. Vágner.
FK Holýšov: Čermák - Hamerník, Lucák, Majlát, Lukáš - Jeniš, Beneš (Kubina), Trhlík, Multrus, Schamberger (Procházka) - Hrádek. Trenér: J. Multrus st.

Branky: 36. Šaman – 9. Multrus, 31. Hrádek, 52. Majlát. Rozhodčí: Petržílka. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (83. Zaoral). Diváci: 100.