Domažlická Jiskra prohrála v Tachově

TACHOV - Porážkou na hřiště nakonec zachráněného účastníka krajsého přeboru zahájil letošní ostroui přípravu na divizní premiéru fotbalový A-tým mužů Jiskry Domažlice. V zápase dostaly příležitost nové tváře v domažlickém dresu a hráči širšího kádru.

18.7.2007

Domažličtí fotbalisté Jiří Šámal, Vojta Mifek, Martin Šot, Pavel Váchal a Michal Tesař (zleva) Foto: DENÍK/Milan Ježek

Tachov – Domažlice 4:2 (1:0)

Branky Domažlic: 51. Forst, 59. vlastní.

Domácí zahrozili poprvé v 11. minutě, kdy tvrdou střelu Malého vyrazil Mleziva s námahou na roh. O minutu později po faulu na Kotlana rozehrál Šámal trestný kop na Tesaře, ale hlavička skončila těsně vedle tachovské branky. V 25. minutě vystřelil Šámal, gólman vyrazil míč k nové domažlické posile Bublíkovi, ten ale mířil jen do brankáře.

Ve 37. minutě si vyměnili míč Tesař s Bublíkem, který vyslal Beneše, který z otočky opět jen nastřelil gólmana Valentu. Tři minuty nato byl těsně za šestnáctkou faulován Tesař. Míč si k rozehrání postavila další nová akvizice v dresu Jiskry, která je v Domažlicích na zkoušku, Paul a jeho pokus orazítkoval tyč Valentnovy branky. Vzápětí podržel Jiskru Mleziva, když dokázal zlikvidovat pokus Bočka. Ve 43. minutě ale už Tachovští uspěli, když z úhlu Mlezivu prostřelil Bečvář – 1:0.

Do druhého poločasu udělala Jiskra několik změn. Šest minut po změně stran předvedli Domažličané pohlednou kombinační akci, kdy Strejc vysunul Hellera, který zatáhl míč po pravé straně a přesným centrem našel Forsta, pro nějž nebyl problém skórovat – 1:1. Po hodině hry dokázala Jiskra skóre otočit, když se Valenta snažil v závaru odkopnout míč a trefil jen jednoho se svých spoluhráčů, od kterého se míč odrazil do branky – 1:2.

Další branku mohl přidat Strejc, ale jeho hlavičku po Šámalově rohu vykopl z brankové čáry jeden z obránců. Z vedení se hosté neradovali dlouho, jelikož v 63. minutě rozehrál trestný kop Chada a nedal Kohelovi šanci – 2:2. Pět minut nato bylo vedení opět na straně domácích, když třetí gól Tachova přidal hlavou Čížek – 3:2.

Prakticky z rozehrání Bublík poslal perfektní přihrávkou do sóla Janečka, který však z deseti metrů trefil Valentu a dorážku z těžkého úhlu odvrátili domácí obránci. Z protiútoku se ve velkém vápně uvolňoval Bečvář, který byl sražen Tesařem a rozhodčí Burda nařídil penaltu. Při ní se vyznamenal Kohel, když pokus Malého vyrazil. Ale v 75. minutě domácí přidali čtvrtou branku, když se podruhé v zápase prosadil Chada.

Domažlice: Mleziva – Tesař, Šmirkl, Strejc, Paul – Bublík, Janča, Čech, Šámal – Beneš a Kotlan. Střídali Baar, Forst, Mach, Heller.

Tento víkend sehraje Jiskra přátelský zápas v sobotu v Postřekově a v neděli v Přešticích.

18.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Svatomartinskou pouť oslavili v Nevolicích.
3

Popadesáté na Martinské pouti v Nevolicích

Řídil pod vlivem alkoholu i drog

Mladík nemá na dva roky řidičák, přesto v noci řídil škodovku

Poběžovice – Devatenáctiletý muž má na dva roky zakázáno řízení auta, přesto ho policisté načapali za volantem. „Zastavili ho v Poběžovicích v sobotu ve 23:50 hodin.