Domažlická Jiskra prohrála v Tachově

TACHOV - Porážkou na hřiště nakonec zachráněného účastníka krajsého přeboru zahájil letošní ostroui přípravu na divizní premiéru fotbalový A-tým mužů Jiskry Domažlice. V zápase dostaly příležitost nové tváře v domažlickém dresu a hráči širšího kádru.

18.7.2007

Domažličtí fotbalisté Jiří Šámal, Vojta Mifek, Martin Šot, Pavel Váchal a Michal Tesař (zleva) Foto: DENÍK/Milan Ježek

Tachov – Domažlice 4:2 (1:0)

Branky Domažlic: 51. Forst, 59. vlastní.

Domácí zahrozili poprvé v 11. minutě, kdy tvrdou střelu Malého vyrazil Mleziva s námahou na roh. O minutu později po faulu na Kotlana rozehrál Šámal trestný kop na Tesaře, ale hlavička skončila těsně vedle tachovské branky. V 25. minutě vystřelil Šámal, gólman vyrazil míč k nové domažlické posile Bublíkovi, ten ale mířil jen do brankáře.

Ve 37. minutě si vyměnili míč Tesař s Bublíkem, který vyslal Beneše, který z otočky opět jen nastřelil gólmana Valentu. Tři minuty nato byl těsně za šestnáctkou faulován Tesař. Míč si k rozehrání postavila další nová akvizice v dresu Jiskry, která je v Domažlicích na zkoušku, Paul a jeho pokus orazítkoval tyč Valentnovy branky. Vzápětí podržel Jiskru Mleziva, když dokázal zlikvidovat pokus Bočka. Ve 43. minutě ale už Tachovští uspěli, když z úhlu Mlezivu prostřelil Bečvář – 1:0.

Do druhého poločasu udělala Jiskra několik změn. Šest minut po změně stran předvedli Domažličané pohlednou kombinační akci, kdy Strejc vysunul Hellera, který zatáhl míč po pravé straně a přesným centrem našel Forsta, pro nějž nebyl problém skórovat – 1:1. Po hodině hry dokázala Jiskra skóre otočit, když se Valenta snažil v závaru odkopnout míč a trefil jen jednoho se svých spoluhráčů, od kterého se míč odrazil do branky – 1:2.

Další branku mohl přidat Strejc, ale jeho hlavičku po Šámalově rohu vykopl z brankové čáry jeden z obránců. Z vedení se hosté neradovali dlouho, jelikož v 63. minutě rozehrál trestný kop Chada a nedal Kohelovi šanci – 2:2. Pět minut nato bylo vedení opět na straně domácích, když třetí gól Tachova přidal hlavou Čížek – 3:2.

Prakticky z rozehrání Bublík poslal perfektní přihrávkou do sóla Janečka, který však z deseti metrů trefil Valentu a dorážku z těžkého úhlu odvrátili domácí obránci. Z protiútoku se ve velkém vápně uvolňoval Bečvář, který byl sražen Tesařem a rozhodčí Burda nařídil penaltu. Při ní se vyznamenal Kohel, když pokus Malého vyrazil. Ale v 75. minutě domácí přidali čtvrtou branku, když se podruhé v zápase prosadil Chada.

Domažlice: Mleziva – Tesař, Šmirkl, Strejc, Paul – Bublík, Janča, Čech, Šámal – Beneš a Kotlan. Střídali Baar, Forst, Mach, Heller.

Tento víkend sehraje Jiskra přátelský zápas v sobotu v Postřekově a v neděli v Přešticích.

18.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Učitelka Lenka Ledvinová blahopřeje Nikole Hejhalové k vítězství ve středoškolské kategorii.

Při soutěži němčinářů klesá počet soutěžících i porotců

Ester Ledecká je překvapivá vítězka Super-G
20

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Běžci z Domažlicka vyběhli na Komošín

Dolany – Běžecký nadšenec Karel Voráček z Dolan u Klatov se rozhodl zpestřit zimní přestávku milovníkům pohybu v přírodě novým běžeckým miniseriálem. V neděli se tak v rámci Zimní běžecké ligy v Dolanech uskutečnil 2. ročník Běhu na Komošín, který si nenechala ujít sedmička zástupců z Domažlicka.

Plzeňský kraj - S řidiči a jejich spolujezdci je nyní vedeno trestní řízení.

Halina Pawlovská bavila domažlické publikum

Domažlice - Populární publicistka, scénáristka a moderátorka Halina Pawlovská bavila ve čtvrtek večer publikum v zaplněném velkém sále domažlického MKS.

Basketbalisté míří do Klatov

Klatovy – Zatímco A – tým domažlických basketbalistů po neúspěšném tažení během minulého víkendu na sever, kde podlehl Ústí nad Labem i Litoměřícím, zápasově pauzíruje, ostatní domažlická družstva čekají dnes zápasy v Klatovech.