Město Touškov totiž po divoké přestřelce doma podlehlo Manětínu 3:4.

 

Domažlice – SK ZČE Plzeň 1:1 (1:1)

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a už v 7. minutě střílel Schötterl těsně vedle. O čtyři minuty později po trestném kopu Šámala nadělal plzeňskému brankáři Řezáčovi velké problémy jeden z vlastních obránců. Chvíli nato se pak domažlický Šámal prezentoval dalším vydařeným centrem, Strejc ale mířil mimo. Ve 20. minutě se tak zase naplnilo okřídlené rčení ´nedáš–dostaneš´. Po autovém vhazování domácího gólmana Mlezivu zaskočil Kubík a plzeňský šestý tým tabulky na hřišti lídra vedl. Naštěstí pro Jiskru ale vedení udržel jen osm minut. Agilní Šámal pronikl až do šestnáctky, kde byl faulován a rozhodčí Čermák bez zaváhání nařídil penaltu. A z ní Černý vyrovnal. Ještě do přestávky pak mohli domácí skóre i otočit, ale Schötterl své šance nevyužil.

A nevyužité zůstaly domažlické šance také po změně stran. Přestože na hráčích byla vidět veliká touha skórovat a přestože se hrálo prakticky jen na jednu branku, hosté měli v rozhodujících momentech štěstí. Neujaly se šance Šota, Schötterla ani Šámala. Černý v 52. minutě po závaru před plzeňskou brankou nastřelil jen obránce, Strejc pak mířil do brankáře. Po hodině hry orazítkoval Šot ranou z malého vápna břevno. S přibývajícími minutami tlak Jiskry sílil, narůstala ale i nervozita domácích hráčů, která jim viditelně svazovala nohy. Prosadit se nedokázal ani střídající dravý Kubica, a tak když v páté nastavené minutě po dalším závaru Šámal z nadějné pozice přestřelil, rozhodčí zápas ukončil a hosté se radovali.

Domažlice: Mleziva – Tesař, Rejthar, Janeček (64. Kohout), Strejc – Černý, Šámal, Šot, Mach – Schotterl (68. Kubica), Mifek. Trenéři Moravec, Kuželka.

V příštím kole zajíždí Domažličané do Horní Břízy a rádi s sebou autobusem vezmou i své fanoušky. V případě velkého zájmu bude vypraven i druhý autobus. Zájemci ať volají na tel. 721 974 645.