Holýšov – Staňkov 1:1 (0:1)

Branky: 2. Janka – 77. Tlustý Diváků: 350

Již ve 2. minutě fauloval domácí Chalupa Řeháčka a rozhodčí Liškutín nařídil penaltu. Tu s jistotou proměnil Janka a Staňkov se tak ujal vedení – 0:1. O šest minut později mohl zvýšit vedení hostů Řeháček, ale mířil těsně vedle Jančovy brány. Holýšovští se do první větší šance dostali až ve 14. minutě, kdy na Jánského bránu vystřelil Procházka. Jeho střelu ale staňkovský gólman zlikvidoval. Hosté se dostali do tlaku a v 18. minutě se po rohovém kopu dostal k míči staňkovský kapitán Štverka, jeho hlavička pouze orazítkovala tyč domácí brány. Šanci srovnat stav měli holýšovští o dvě minuty později. Dostálíkova rána však mířila těsně vedle branky Jánského.

Ve 25. minutě se po chybě holýšovské obrany dostal k míči staňkovský Trhlík, jeho střelu Janča spolehlivě vykryl. O sedm minut později mohl ještě skórovat Regál, ale ani jeho tvrdá rána neskončila v síti domácích. Ve 40. minutě měl Staňkov další vyloženou šanci, když Janča špatně odkopl míč a nahrál přímo na nohu Štefflovi, který poslal míč Řeháčkovi. Jeho střelu ovšem Janča ještě stihl krýt.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji holýšovští hráči. Hned ve 47. minutě se k míči dostal Tlustý, ale jeho střela mířila těsně nad. Stejný hráč měl šanci i v 58. minutě, když dorážel ránu Nového, ani tentokrát se mu nepodařilo vyrovnat. V 73. minutě se k míči dostal staňkovský Plas. Jeho střelu mířící k pravé tyči však Janča parádním zákrokem zlikvidoval. O čtyři minuty později se Jánskému podařilo zlikvidovat ránu Procházky, ale vyražený míč pohodlně dopravil do sítě Tlustý – 1:1.

V 86. minutě rozhodčí nařídil druhou penaltu, tentokrát výhodu pokutového kopu za faul na Tlustého dostali domácí. Míč si postavil Procházka, který následně branku Staňkova minul, a tak si okresní rivalové body rozdělili.

„Řekl bych, že jsme si zasloužili zápas vyhrát. Bohužel se nám nepodařilo některé vyložené šance proměnit a kdyby Holýšov proměnil pokutový kop, tak jsme odjížděli bez bodu. Remíza ovšem nic neřeší a situace se pouze komplikuje,“ řekl po zápase trenér Staňkova Vojtěch Šindler.

Jiný názor má vedoucí týmu Holýšova Josef Zahoř. „Myslím si, že to je spravedlivá remíza, i když musím přiznat, že v prvním poločase jsme nebyli ve své kůži a soupeři tak měli celu řadu šancí. Velký vliv na celý vývoj zápasu měla penalta, kterou ve třetí minutě Staňkov proměnil. Řekl bych, že ve druhém poločase jsme hráli aktivněji.“

Holýšov: Janča – Nový, Hamerník, Kraina, Dostálík – Švehla, Procházka, Chalupa, Jeniš – Tlustý a Lukáš. Tým vedl Josef Zahoř.

Staňkov: Jánský – Doležal, Gust, Štverka, Hönig – Janka, Řeháček (90. Russ), Regál, Plas – Šteffl a Trhlík. Trenér: Vojtěch Šindler.