Viktoria Plzeň – J. Domažlice 6:0 (2:0)

Už po osmi minutách Plzeňané předvedli pro ně typickou akci. Po ose Darida– Zeman se míč dostal k nabíhajícímu Bakošovi, ten však minul poloodkrytou branku Domažlic. Ve 21. minutě uvolnil Horváth kanonýra Tecla, ten však při pokusu přelobovat Houdka mířil nad branku. Chodové vzdorovali půl hodiny. Ve 32. minutě ale propadl centrovaný balon mezi obránci a volný Bakoš poslal Plzeň do vedení – 1:0. Účastník Evropské ligy si vytvořil další šance, Darida ani Rajtoral, který prokličkoval mezi triem hráčů soupeře, ale Houdka nepřekonali. Minutu před poločasem se po sérii nepřesností dostal centrovaný míč až k Teclovi a posila z Jihlavy pohotovou dorážkou překonala ležícího Houdka – 2:0.

Zatímco první půle byla vyrovnaná, ve druhé půli se Domažličané k ohrožení Ticháčka v brance Plzně dostávali sporadicky. Navíc po pěti minutách hry vstřelil třetí branku nové jedenáctky Viktorie hlavičkující Řezník a Plzeňané převzali otěže utkání. V 66. minutě efektně přenesl hru Kindl a pronikající Malakyan byl při průniku do pokutového území faulován. Nařízenou penaltu proměnil Ďuriš – 4:0. Po sedmdesáti minutách hry domažlický kouč stáhl Pekárta a umožnil debut Ferrovi, o chvíli později Halili nahradil Dvořáka. Za dalších osm minut ale hosté inkasovali popáté. Sladký pronikl po levé straně a navrátilec ze Sokolova Vaněček zakončil k tyči. V 85. minutě divákům zatrnulo. Halili se tvrdě střetl s gólmanem Plzně Ticháčkem, ale oba se po chvíli zvedli, byť ztěžka. Na konečných 6:0 pro Viktorii stanovil v 87. minutě nejproduktivnější hráč Viktorie v přípravě, ruský útočník Adamov, jenž dorazil do brány Houdkem vyraženou střelu Malakyana.

Pokud chtějí domažličtí fanoušci vidět Jiskru, mají šanci v sobotu 19. ledna. Musejí ovšem vyrazit do Plzně, kde se páté mužstvo třetí ligy opět na hřišti v Luční ulici utká s Chrástem trenéra Zdeňka Michálka. Od 21. do 26. ledna čeká svěřence trenéra Purkarta soustředění v Žinkovech.

Ohlasy

Trenér Jiskry Domažlice Stanislav Purkart: „První poločas nebyl z naší strany vůbec špatný, dobře jsme bránili, do třicáté minuty měl soupeř pouze jednu šanci. My jsme se dostali dvakrát do nebezpečného brejku, ale chyběl nám klid v zakončení. Došlý netrefil branku a Jarinu vychytal brankář. Ve druhé půli se na nás projevila delší pauza, přece jen trénujeme teprve týden a v závěru některým docházely síly. Soupeř sice nějaké tutovky neproměnil, ale na druhou stranu dal možná trochu náhodné góly z dorážek, kdy trestal náš malý důraz. Další gól jsme dostali z penalty, pak jsme dvakrát nechali volného hráče soupeře na malém vápně, to se nám nesmí stávat. Výsledek je pro nás dost krutý, přesto mé dojmy z našeho výkonu nejsou nehorší. Příležitost dostali nováčkové. U Knakala není co zkoušet, ten bude platnou posilou, dobrý dojem zanechal i Pekárt a ani Jarina nezklamal. V sobotu nás čeká Chrást, poté odjíždíme na soustředění."

Viktoria Plzeň – 1. poločas: Pavlík – Rajtoral, Řezník, Khubutia, Limberský – Darida, Horváth – Zeman, Kolář, Tecl – Bakoš. – 2. poločas: Ticháček – Řezník, Chocholoušek, Khubutia, Sladký – Fillo, Ďuriš, Kyndl, Malakjan – Vaněček, Adamov. Trenér: Pavel Vrba.

Jiskra Domažlice – 1. poločas: Houdek – Strejc, Knakal, Bauer, Mandous – Pekárt – Jarina, Braun, Mužík, Došlý – Dvořák. – 2. poločas: Houdek – Pekárt (70. Fera), Knakal, Bauer, Mandous – Leitl, Mužík, Braun, Bárta – Dvořák (72. Halili), Bláha. Trenér: Stanislav Purkart.

Branky: 31. Bakoš, 43. Tecl, 48. Řezník, 65. Ďuriš, 78. Vaněček, 87. Adamov. Rozhodčí: Ardeleánu. Diváci: 500.