Stanislav Purkart, který před svým angažmá v Tachově dovedl v sezoně 2014/2015 domažlickou Jiskru k historickému úspěchu v podobě druhého místa v České fotbalové lize, byl z kroku vedení tachovského klubu zaskočen. „Jsem nepříjemně překvapen. Před týdnem mě prezident klubu Petr Morgenstein ubezpečil, že pokračuji do konce sezony, takže jsem s ničím podobným nepočítal. Na jednání jsem jel natěšený v domnění, že se budeme bavit o posilách. Nakonec jsem se dozvěděl, že jedeme ukončit spolupráci, z čehož jsem hodně zklamaný," uvádí ke svému odvolání Purkart. Podle jeho dalších slov bylo celé jeho angažmá u sedmnáctého celku České fotbalové ligy omyl, svědčil o tom i způsob, jakým byl k mužstvu dosazen.

Rovněž šíře kvality kádru v Tachově byla na dvacetičlennou ČFL neúnosná. Navíc od některých hráčů trenér necítil upřímnost, ač se navenek jevilo vše v pořádku. Tréninková morálka také nebyla valná a vybojovaných devatenáct bodů bylo maximum mužstva.
Purkarta v Tachově střídá dosavadní asistent trenéra Michálka v domažlické Jiskře Pavel Vaigl. Tomu budou k dispozici dosavadní asistenti Vladimír Pintíř a Pavel Hobza. „Nebylo to pro mě lehké rozhodování, protože jsem byl v Domažlicích spokojený s přístupem vedení, hráčů i funkcionářů a samozřejmě i s fanoušky. Před sezonou ale proběhla jednání mezi mnou a Tachovem, a i když se situace nakonec vyvinula jinak, něco jsem jim slíbil. Teď jsem byl vedením FK znovu požádán. Je to pro mě výzva, protože Tachov je na sestupovém místě," uvádí Vaigl. „Samozřejmě vím, že je na mě trenér Michálek nazlobený, přesto mu děkuji za vše. Děkuji i panu Ticháčkovi a klukům přeji, aby se jim i nadále dařilo. Mně se s nimi pracovalo dobře," dodal Vaigl.

Domažlice zažívají zvláštní sezonu, kdy na lavičce A mužstva skončil z různých důvodů už třetí trenér. „S Pavlem Vaiglem jsme měli dohodu, že do Jiskry přijde s trenérem Michálkem a postupně po něm převezme mužstvo. Uplatnili jsme na něj opci, že zůstane, on se však přesto rozhodl pro odchod do Tachova. Jsme zklamaní, ale musíme to brát jako fakt a přejeme mu hodně štěstí," uvedl k odchodu asistenta trenéra Zdeňka Michálka rozčarovaný prezident fotbalových Domažlic Jaroslav Ticháček. Vedení klubu se bude nenadálou situací zabývat v nejbližších dnech. O dalších krocích vás budeme samozřejmě informovat.⋌(poj)