Fotbalisté Jiskry vstoupili do páté sezony ve třetí tuzemské nejvyšší soutěže v Praze, kde se utkali s Vltavínem. V první půli se ujali vedení, kdy se po standardní situaci kapitána Mužíka trefila nová posila, ex-ligista Fořt. Domácím se ale v nastaveném čase podařilo vyrovnat ex-ligistou Pavlatou. V závěru druhého poločasu hosté přestáli velký tlak domácích a hrdina Jiskry brankář Šiman pak potvrdil kvality i v rozstřelu, který Jiskra vyhrála 5:4.

O Chodských slavnostech hostila Jiskra vítěze divizní skupiny B, nováčka SK Sokol Brozany, vedeného bývalým československým reprezentantem Přemyslem Bičovským a bývalým hráčem AC Sparta Praha Vlastimilem Caltou. Před početnou návštěvou 1 219 diváků šli hosté po povedeném trestném kopu Bendy do vedení 0:1. Domažlice záhy upravily Došlým na poločasových 1:1. Ve druhém poločase se Jiskra do svého soupeře ,,zakousla" a po brankách Došlého a nádherné ,,kličkované" další posily Čady ze Sokolova, vedla už 3:1. Hostům se v závěrečném tlaku povedlo snížit Bendou na konečných 3:2.

Středa 19. srpna byla první vloženou středou v nejpočetnější lize v ČR, kterou hraje neuvěřitelných dvacet účastníků. Domažlice, které už nevedl Pavel Horváth, hostily ex-druholigový Baník Most vedený bývalým koučem Jiskry Robertem Vágnerem. Jiskra si v prvním poločase vytvořila velké šance, které bohužel zůstaly nevyužité. Ve druhém poločase šla po hezké kombinaci Mužíka s Čadou do vedení 1:0, které zůstalo i po odehraných čtyřiadevadesáti minutách.

Ve 3. kole zavítaly Domažlice na stadion Svépomoci v Táboře, kde na ně čekala rezerva druholigového FC MAS Táborsko. Jiskra po velmi dobrém kolektivním výkonu zvítězila 3:1 po brankách Došlého, Mužíka a Bauera.

Ve středu 2. září bylo na programu vložené 17. kolo. To na Střelnici přivedlo do té doby poslední Benešov. Po velmi dobrém prvním poločasu domácí po trefách Došlého a Fořta vedli 2:0, ale Svěřenci trenéra Zákostelského během jedenácti minut otočili výsledek na 2:3. Na konečných 3:3 vyrovnal Bauer. V penaltách byl, stejně jako na jaře, úspěšný Benešov a odvezl si ze Střelnice dva body.
V neděli 6. září se Domažlice představily v Převýšově. Souboj hostujících střelců s domácím gólmanem Petrem skončil po normální hrací době 0:0 a došlo opět na penalty. V nich domácí zvítězili 4:2.

Šesté kolo přivedlo na Střelnici dalšího loňského účastníka druhé ligy, FK Kolín. V prvním poločase se domácí hledali a nedařilo se jim ani střelecky. Hostům nebyla pro ofsajd sudím Rejžkem uznána branka dosažená Jelínkem. Ve druhé půli v šesti minutách Fořt s Došlým zápas rozhodli – 2:0.

Ve středu 16. září se předehrávalo 18. kolo. V něm došlo na dlouho očekávané třetiligové derby, kdy se střetly Tachov s Domažlicemi. Tachov vedený ex-domažlickým koučem Purkartem spoléhal na zabezpečenou obranu a brejky. Jiskra se proti zhuštěné obraně těžko prosazovala, přesto si vytvořila Čadou a Fořtem šance, ovšem bránu domácích úspěšně hájil ex-domažlický Houdek. Když už se zdálo, že znovu dojde na penalty, v nastaveném čase se v souboji s vyběhnuvším gólmanem Švihoříkem prosadil domácí Hudec, zatáhl míč a našel před prázdnou brankou střídajícího Rudu, který hlavou rozhodl utkání – 1:0. Nejen tento nepovedený výsledek stál místo hlavního kouče Jiskry Milana Matejku.

V následujícím kole nastoupily Domažlice na pražském Žižkově proti domácí ex-ligové Viktorii. Mužstvo vedla na jedno utkání dvojice trenérů Vojtěch Fořt a Zdeněk Štrunc. Domácí byli v utkání velmi produktivní, ze tří šancí dvě proměnili. Utkání skončilo výsledkem 2:1 pro pražský tým.

V sobotu 26. září se v 8. kole na Střelnici představila další Viktoria, a to ze středočeské obce Jirny. Domácí tým už vedla nová trenérská dvojice Zdeněk Michálek a Pavel Vaigl z Doubravky. Duel skončil remízou 1:1 a 4:2 na penalty.

Poté Jiskra nastoupila v jihočeském Písku. Písku se start do letošního ročníku povedl a na rozdíl od loňské sezony, kdy hrál o záchranu, letos atakuje přední příčky ČFL. V prvním poločase to byli hosté, kteří se dostali do dvou vyložených šancí. Branky ale padaly až v druhé polovině hry. V 86. minutě byl stav 3:1 pro domácí, v nastaveném čase hosté ještě snížili na 2:3, ovšem po tomto gólu sudí Hocek utkání ukončil.

V 10. kole v neděli 11. října se Domažlice představily v Benátkách nad Jizerou proti domácímu nováčkovi soutěže. Došlo opět na podobný scénář jako v Písku. Přestože se Jiskra do svého soupeře v závěru zakousla, vytěžila už pouze snížení na konečných 2:1.
Po dvou utkáních na venkovních stadionech se v sobotu 17. října Jiskra představila doma, kde hostila dalšího nováčka z Dobrovice. V první půli mohla jít Jiskra do vedení po regulerní brance Fořta, proti ale byla postranní sudí Žáková, která ji neuznala. Domácí se brankostroje dočkali až ve druhém poločase, kdy se postupně trefili Došlý, Vůch, Fořt a Mužík. Utkání skončilo 4:2 pro Jiskru, která na toto vítězství čekala pět utkání. Po 13 odehraných zápasech byly Domažlice šesté.

Ve 12. kole zajížděla Jiskra do středočeských Štěchovic. Nastoupila bez čtyř hráčů základu, ale s viktoriánem Matějů v sestavě, s cílem konečně přivést vítězství z venkovního stadionu. Povedlo se, po bezbrankovém poločase Jiskra zvítězila 0:1.

Na státní svátek 28. října (předehrávané 19. kolo) přijel na Střelnici jeden z favoritů soutěže „cábelíci" z Králova Dvora posílení o hráče prvoligové Příbrami. Utkání rozhodla jediná branka Fořta ze 72. minuty.

V posledním říjnovém dni v rámci 13. kola hostili Chodové Union 2013. Jiskra po poločase vedla 2:0, ovšem Union během druhého poločasu třemi brankami utkání otočil. Remízu zachraňoval v 90. minutě Roubal. V penaltovém rozstřelu se Domažlice radovaly z vítězství 5:3.

Ve 14. kole v neděli 8. listopadu cestovali Chodové do Čáslavi a vybojovali vítězství 3:4.

V 15. kole hostila domažlická Střelnice asi nejnenáviděnějšího soupeře z celé soutěže, MFK Chrudim. Zápas byl smolný pro Došlého, kterého fauloval gólman hostů Mrázek a zlomil mu lýtkovou kost. Domažlice přesto zvítězily 2:1.

V sobotu 21. listopadu bylo na programu poslední 16. kolo. Jiskra cestovala do městyse Zápy, kde nakonec prohrála 2:1.
Jiskra Domažlice tak v konečném účtování obsadila po podzimu s 35 body a skóre 34:27 páté místo z dvaceti týmů, což není špatná výchozí pozice do těžkých jarních bojů. Jiskra ztrácí na vedoucí duo Vltavín a Chrudim osm bodů. ⋌(poj, tau)