Sobotní valná hromada fotbalového oddílu SK Poběžovice v hotelu Hubertus byla poslední, kterou vedl Oldřich Timura jako předseda. „Než něco dělat napůl, ať to radši dělá někdo jiný," uvedl při rezignaci. Timura se chce naplno věnovat práci s mládeží v Domažlicích, na vedení klubu nemá čas. V Poběžovicích zůstane jako hráč a svému nástupci pomůže jako člen výboru.

V pětičlenném orgánu klubu, který opouští Jaroslav Tanko, zasednou kromě Timury ještě Zbyněk Krutina, Vlastimil Horský, Zdeněk Doktor a po přímé žádosti o pomoc s vedením klubu z úst končícího předsedy Jiří Ticháček. Výbor v tomto týdnu ze svého středu vybere nového předsedu. Největší šance se dávají Doktorovi.

Snaha zapojit do vedení bývalé funkcionáře a využít v těžké době jejich zkušeností a kontaktů, vyšla po delším zvažování oslovených přímo na schůzi naprázdno. Důvod? Mimo jiné jiná doba, špatná zkušenost z minula či nesouhlas s kroky dua Pelta a Bebr ve vedení českého fotbalu… Pamětníci se sice do funkcí přes přemlouvání pětadvaceti přítomných zvolit nenechali, přesto fotbal v Poběžovicích na holičkách nenechají. Třeba Josef Horský pomůže alespoň s oslovením bývalých členů a výběrem poplatků. Aktivní hráči zaplatí za rok 1000 Kč, dorostenci 500 Kč, 300 Kč ostatní členové.

Na schůzi druhého týmu okresního přeboru hospodařícího z částkou 98 tisíc Kč se diskutovalo hned o každém bodu na programu. Řeč byla o mládeži, snad nezapadne myšlenka pana Pekára o spolupráci se školou a získání kluk a holek pro kopanou. „Bohužel. Člověk, který by děti vedl a žil tím, nám chybí," vysvětlil Timura jeden z důvodů, proč oddíl zrušil žáky. Mluvilo se i o farmě s Klenčím, která by kromě fungující spolupráce v dorostenecké kategorii měla na jaře vyústit i v příchodu posil v utkáních s Českou Kubicí a Milavčemi. „Byli jsme s klukama z Klenčí na soustředění, abychom se poznali. Je to skvělá parta. Mrzí mi, že jsme tam byli jen tři. Čtyři dny soustředění se saunou stály jen tři stovky, to je parádní cena," litoval Timura nezájmu.

Hovořilo se i o odchodu a příchodu hráčů. Rozehrát se do Babylonu odchází Jan Sokol, Martin Antoš zůstává v Srbech, Bohuslav Turner odchází po stěhování natrvalo do Vrchlabí. Klub chce jednat o Andreji Roháčovi a Jaroslavu Němcovi. Oslabení by bylo, pokud by Tomáš Růžek skutečně z rodinných důvodů v zimě skončil.