Chodovští ze IV. třídy postoupili teprve v sezoně 2012/2013. Letos na jaře skončili coby nováčci za deset výher na sedmé příčce tabulky III. třídy, nyní ji vedou, když za poloviční období vybojovali devět výher. Mnohogenerační tým, v němž se mísí zkušenost s mladím, táhne nestárnoucí kanonýr Jindřich Kobes s 18 góly. Chodov za celý podzim prohrál jen dvakrát, paradoxně s oběma svými úhlavními rivaly z Mrákova (2:4) a Hostouně (8:1). S Tlumačovem a Klenčím remizoval, aby v rosztřelu zvítězil.

Prakticky stejných výsledků jako podzimní půlmistr dosáhla ve statistikách také rezerva Mrákova. Té se dokonce podařilo nastřílet 39 gólů, o dva více, než Chodov B. Mrákovští začali nenápadně, vyhrávali většinou o gól, ve 4. kole klopýtli v Mířkově, následoval těžko stravitelný kolaps doma s Oplotcem v 5. kole, ale od remízi a prohry na penalty v Bukovci v 6. kole už ´Jarinovi bozi´ nepřetržitě bodovali. Doma vyřídili Hostouň 5:1 a na závěr vyhráli i v Chodově 4:2.

Třetí Hostouň po návratu Martina Šinála a dalších hráčů patří k největším favoritům na postup. Po famózním začátku, kdy porážela soupeře rozdílem třídy, ji přibrzdilo zranění několika hráčů včetně brankáře, což se odrazilo na překapivé prohře v Klenčí (3:0). Lokomotiva má smůlu, že se většina týmů chce na favorita vytáhnout a kdo může, povolá do zápasu s ní posily. Nejofenzivnější celek soutěže ve třinácti zápasech stihl nastřílet 46 gólů a oproti Chodovu nespoléhá na jednoho snajpra, ale v desítce nejlepších střelců má čtyři zástupce, Šinála, Kovaříka, Malého a Tomáška.

Na čtvrté příčce tabulky přezimuje rezerva Tlumačova. Od té se s ohledem na příchod posil do A mužstva čekalo víc, zvláště, když v minulosti Tlumačov vždy hrál o čelo. Jenomže začátek sezony se nepovedl. Až od 8. kola a prohry s Kolovčem C se Tlumačov začal zvedat a ve zbylých šesti utkáních bodoval. Závěrečnou výhrou nad Hostouní v dohrávce stáhl ztrátu na vedoucí trojici na čtyři body. Nejlepším střelcem je Václav Ticháček, Hráč podzimu projektu Kopeme za fotbal.

Pro fotbalové Klenčí začal podzim hrůzostrašně, nedařilo se ´áčku´ ani ´béčku´. Pátá příčka rezervy Spartaku po podzimu je nakonec hodna oslavy. Od Bukovce mnozí po sestupu ze II. třídy čekali víc, ale Dynamo podle pěti remíz, kdy k úspěchu chybělo málo, ještě neřeklo poslední slovo. Nevýhodou je, že soupeřům k úspěchu stačí často jen uhlídat střelce Radka Hausera. Přesně v polovině tabulky je mužsvo ze sparťanských Poděvous s vyrovnanou bilancí pěti výher a pěti proher. Ondnřej Masnička patří k nejlepším střelcům soutěže, ale další spoluhráči jej nenásledují.

Všeruby ještě na jaře soupeřily s Blížejovem o návrat do okresního přeboru, souboj o pouhé dva body prohrály a od té doby tápou. Osmá příčka je spolu s 12. místem Újezdu a posledním místem Mířkova největším zklamáním podzimu. Devátá příčka patří i přes vznik oddílu v nedalekých Chudenicích Kolovči C, desátá je Chodské Lhota, kde záleží, jak se tým sejde. Jedenáctá je první rezerva Meclova, třináctý je Oplotec.