Na prvním tréninku přivítal kouč Martin Steinbrücker třináct hráčů včetně několika mladších, se kterými se počítá, že budou postupně naskakovat do zápasů staršího dorostu. Prvního tréninku se nezúčastnili Buršík, Tumpach a Šimůnek, kteří od čtvrtka doplnili ´áčko´ Jiskry na soustředění, ale dál budou hrát za dorost eventuálně za ´béčko´. Dále nebyl přítomen Stróž, který chce na jaře nastupovat za rezervu Jiskry.

Do zimní přípravy vstoupí také někteří noví hráči, jejichž jména se fanoušci časem dozví. V první fázi přípravy se dorostenci zaměří zejména na fyzickou kondici. Poté přijde na řadu hlavně práce s míčem. I přitom budou hráči nabírat kondici. Od 20. února proběhne společné soustředění staršího a mladšího dorostu, pravděpodobně v Klenčí. Samozřejmě je v plánu i několik přípravných zápasů: 1. 2. Doubravka (ligový dorost U19), 9. 2. Mrákov A (muži), 16. 2. Tlumačov A (muži), 2. 3. Koloveč B (muži), 9. 3. Kötzting (dorost U 19). Všechna utkání by se měla hrát na UMT v Domažlicích od 10.00 hodin.

Do jarní části vstoupí starší dorost Jiskry Domažlice ze třetího místa krajského přeboru s minimální ztrátou na vedoucí tandem (2 body). Cílem je zaútočit na nejvyšší příčku, ale hlavně předvádět kvalitní fotbal a bavit jím diváky i sebe. Dále je cílem připravit kluky na mužský fotbal, aby přechod zvládli co nejlépe.⋌(for)