Další přípravný zápas sehráli v neděli na domácí umělce fotbalisté druholigového Baníku Sokolov. Ke čtvrté zimní prověrce si přizvali třetiligové Kunice.

Domácí stejně jako ve čtvrtek v Tachově poslali na hřiště již konsolidovanější sestavu. „První dva přípravné zápasy sloužily hlavně k testování nových hráčů, teď jsme chtěli ve větší míře zapojit i ty naše," říká sokolovský asistent Jiří Dreiseitl.

Baník poslal do vedení ve 32. minutě Došlý. Hostům se podařilo do přestávky srovnat skóre, ve druhém poločase však sokolovští hráči přidali další tři góly. „Chtěli jsme se dnes více posunout v herních věcech, chtěli jsme více centrovat. V prvním poločase se to úplně nedařilo, ale ve druhém se to již zlepšilo. V první půli tam ale zase byla herní kvalita, drželi jsme se na míči, chyběl tam jen poslední střípek. Na doladění ale ještě máme dost času," zůstává v klidu Dreiseitl.

Celkově vládne s posledními přípravnými zápasy spokojenost. „Relativně ano. V Tachově jsme dali šest gólů, Kunicím čtyři. I když tam ještě chybělo lepší zpracování ve finální fázi, lepší centr, lepší zakončení," odkrývá nedostatky sokolovský asistent.

Soupeř splnil očekávání. „Kunice jsme si vybrali schválně, jelikož hrají útočný fotbal, dá se říct, že je to béčko Dukly Praha," vysvětluje Dreiseitl.

Dres Baníku v utkání oblékl další hráč na zkoušku, srbský útočník Nemanja Kuzmanovič. Ten se jednou zapsal do střelecké listiny. „Na to, že s námi absolvoval pouze jeden trénink, tak jeho výkon nebyl špatný," míní asistent kouče Aleše Jindry.

V Sokolově dále zůstává také Došlý se Schutem. Naopak o slovenské hráče Cingela s Hoškem klub neměl zájem a tým již opustili.

V pořadí pátý přípravný zápas sehrají fotbalisté Baníku v sobotu opět v domácím prostředí proti německému Hofu.

FK Baník Sokolov - TJ Kunice 4:1 (1:1).

Branky Baníku: Došlý 2, Kuzmanovič, Hofmann. Diváci: 55.

Sokolov: Krbeček Dřížďal, Hruška (46. Hofmann), Vondráček, Jankovský (77. Hruška) Ivasko, Schut (46. Čada) Machek, Kobylík, Došlý Kuzmanovič. Trenér: Aleš Jindra.