Koho fanoušci v pondělí po půl šesté večer na ´umělce´ domažlické Střelnice zcela určitě neuvidí, je Petr Došlý. Nabušeného kanonýra si pozval na testy druholigový Sokolov. Chybět bude také Pavel Jarina. ´Zlobivý hoch z Bělé´ odchází do německého Regenu. Na úvodní tréninky nedorazí ani ´viktoriáni´, kteří mají v Domažlicích hostování do konce června. Nový trenér Plzně Dušan Uhrin chce vidět vše, co je k dispozici, tedy i Ondřeje Chocholouška.

V Domažlicích končí Beránek, Kůžel by měl hrát nižší soutěž v Rakousku. Klub neuplatnil opci na Knakala, který ale má zájem zůstat, a proto jedná o své budoucnosti s Mostem. Pozdější nástup mají povolen polská dvojčata Pyrkové, ti se k týmu připojí po 13. lednu. O Dvořáka byl údajně zájem v Německu, jenže nejde o ´laciné zboží´ na fotbalovém trhu. V Domažlicích jej chtějí udržet a nabídli mu přestup.

Do přípravy by se měli zapojit brankáři Ticháček i Houdek, jenž má hostování do 30. června. Přibude k nim Lukáš Frei, který v Schönsee nechce pokračovat.

V Domažlicích podle sportovního manažera Pavla Wolfa na jaře budou znovu spoléhat na spolupráci s Viktorií Plzeň a nepůjdou cestou hráčské kvantity. Klub má v hledáčku jen jednu výraznou posilu, která by měla být i tahákem pro fanoušky. O koho jde, ale zatím tají. Osloven byl také mrákovský Ivo Vojtko, jehož Viktoria v minulosti uvolnila do Doubravky. Modrobílí sondovali i situaci okolo hostouňského Dominika Leška, dorostence Viktorie Plzeň si ale do přípravy vytáhla juniorka. O návrat do ligové soutěže se chce poprat kolovečský bek Jan Milota, v jeho případě se čeká na výsledek jednání vedení obou klubů.

Během loňské přípravy Jiskra absolvovala soustředění v Žinkovech a pak se na jaře poprvé po několika sezonách vyvarovala ´pomalého rozjezdu´. To ale zatím není na pořadu dne. Svěřenci trenéra Stanislava Purkarta budou v úvodu přípravy trénovat čtyřikrát týdně v domácích podmínkách. Prvním soupeřem, který Jiskru prověří, bude v sobotu 18. ledna v Plzni druholigový Vltavín s kvíčovickým Ladislavem Čabou v bráně. Kromě tohoto úvodního zápasu a posledního přípravného duelu s druhým týmem druhé ligy MAS Táborsko s domažlickým Martinem Sladkým v sestavě sehraje Jiskra zbylé zápasy doma. V sobotu 25. ledna se utká s lídrem krajského přeboru z Kolovče, 31. ledna bude následovat duel se silným Bogenem, hrajícím v Německu čtvrtou ligu. Dále jsou na programu zápasy s německým Kötztingem, divizními Rokycany a účastníkem krajského přeboru Chotíkovem s ex-domažlickým Jiřím Hartlem.