Špílmachr Petr Mužík má zlomený malíček na noze, bude chybět měsíc a přijde o podstatnou část přípravy. Jen málokdo se asi dokáže vcítit do pocitů, jaké při osobní sportovní tragédii zažívá Jan Milota. Zkušený fotbalista, s nímž trenéři počítali na okraj obrany nebo do zálohy, nevynechal jediný trénink přípravy, poctivě ´odmakal´ soustředění. Bohužel jej zradil menyskus. Podle týmového lékaře bude zapotřebí nějaký čas na zahojení šrámů na kolenou, teprve poté bude možné operovat. Suma sumárum šest až osm týdnů. Tak dlouhá pauza zřejmě pro respektovného dříče znamená konec nadějí na třetiligové jaro. Proti tomu je aktuální viróza Dana Pyrky ´prkotina´.

Posledním ze zraněných je se zánětem achylovky Zdeněk Kasýk, který měl přes mladý věk zastoupit Petra Došlého po jeho odchodu do druholigového Sokolova. Jenomže i on přišel o podstatnou část přípravy, až ve středu naskočil na poločas za rezervu Jiskry proti Kolovči.

Na Střelnici se objevilo i několik cizinců. Manažer, který údajně přivedl do Čech Edina Džeka a do Viktorie Plzeň ´dodal´ Mladena Veselinoviče, přivezl na testy dva hráče. Jeden byl ve středu po prvním tréninku pro slabý výkon odmítnut, ale výkonem proti Bogenu si o angažmá řekl srbský záložník Proleteru Teslič Dordo ´Do´ Manič. Výhodou dvacetiletého plejera se zkušenostmi z bosenské ligy je, že může zastoupit Mužíka ve středu zálohy, ale protože umí oběma nohama, lze jej využít i po stranách zálohy.