Příprava Chodům začala šestého ledna a doposud se svěřenci trenéra Purkarta věnovali především fyzické přípravě. „Jsme na vrcholu hrubé přípravy, což znamená, že končíme fázi, kterou jsme začali šestého ledna a trvala dva týdny. Potom jsme měli týden soustředění v domácích podmínkách. Tento týden tým absolvuje poslední dva kondiční tréninky a poté bychom se už měli věnovat herním záležitostem," říká lodivod Domažlic Stanislav Purkart.

Domažlice v dosavadním průběhu zimní přestávky zatím absolvovaly dvě přátelská utkání. Druholigový Vltavín zdolaly 2:1 a lídra krajského přeboru Plzeňského kraje Slavoj Koloveč 5:3. „Z prvního utkání s Vltavínem mám velmi dobrý pocit. Byl to z naší strany dobrý zápas i přes to, že jsme do něj šli po čtrnácti dnech kondiční přípravy. V utkání jsme měli k dispozici hráče z plzeňské Viktorky. I když herní projev nebyl zcela sourodý, vypadlo to dobře," vrací se Purkart k prvnímu zápasu.

Menší spokojenost panovala po utkání s Kolovčí. „Na Koloveč jsme šli po náročném soustředění. S prvním poločasem jsem nebyl spokojen. Hráli jsme naivně, zbytečně jsme inkasovali. Druhý poločas už byl lepší, zjednodušili a zrychlili jsme hru a vstřelili tři branky," říká kouč.

Stejně jako ostatní celky ČFL, i Domažlice přes zimu pracují na personálním obsazení své kabiny. „Pořád je před ligou čas, ještě můžeme zkoušet. V těchto dnech očekáváme příjezd jednoho chorvatského a jednoho slovenského hráče," komentuje Purkart situaci ohledně svého kádru a dodává: „Přejeme si příchod kluků z Viktorky – Chocholouška (Chocholoušek již na podzim v Domažlicích působil a do zimní přípravy si jej stáhla mateřská Viktoria Plzeň, pozn. red.) s Petráčkem."

Z Domažlic však někteří hráči i odešli, což se týká jak zmíněného Chocholouška, tak i útočníka Petra Došlého, který uspěl na testech v druholigovém Sokolově. „Jinak zůstal kádr pohromadě. Ještě pořád probíhají jednání s Martinem Knakalem, který u nás hostoval z Mostu. Uvidíme, jak to dopadne. Tým by měl zůstat tak, jak je, a navíc jej chceme trošku doplnit. Přišel Pavel Javorský ze Sokolova, který u nás na testech uspěl a zůstane," upřesňuje Purkart.

Jiskru čeká ještě pět přátelských utkání, ve kterých budou domažličtí především zkoušet nově příchozí hráče. „Poslední dva zápasy se už poté budou trochu podobat taktikou i sestavou té mistrovské," uzavírá kouč šestého celku ČFL.

Domažlice mají v pátek 31. ledna od 18.30 hodin na programu zápas s německým Bogenem, ásledovat budou duely s Kötztingem, s Rokycany a Chotíkovem. Generálkou na jaro bude zápas s Táborskem, druhým týmem Fotbalové národní ligy.