Z podzimního kádru chyběl Bauer, jehož čekají zkoušky, delší pobyt doma v Polsku mají povolen bratři Pyrkové. Chocholoušek se připravuje s Viktorií Plzeň, Knakala chce mateřský Most prodat za částku, kterou Jiskra nehodlá akceptovat, a tak hráč jedná o své budoucnosti. „Dále dnes chybí Petr Došlý, který má absolvovat testy v druholigovém Sokolově. Tam začínají s přípravou 11. ledna, v dalších čtrnácti dnech se uvidí," říká trenér Jiskry Stanislav Purkart. Jeho svěřence nyní čekají čtyři tréninky v týdnu a jeden v sobotu. Ty budou později nahrazeny přípravnými zápasy (Vltavín, Koloveč, Bogen, Kötzting, Rokycany, Chotíkov a Táborsko).

Úvodní trénink na Střelnici absolvoval Pavel Javorský, který už kdysi za Jiskru hrál a na podzim působil v divizním Chebu. Přípravu v Domažlicích zahájil mladý Milan Lucák z Kolovče, odkud by měl co nevidět přijít i Jan Milota. Nováčkem je mrákovský Ivo Vojtko, který působil v dorostu Viktorie Plzeň a poté na Doubravce. „Jiskra mě oslovila, zda bych to nechtěl v přípravě zkusit. Dnešní trénink byl bez probémů, jsem na to zvyklý ze Senca. Dohoda je, že tu budu měsíc na testech, pak se uvidí," říká devatenáctiletý krajní záložník.

Mezitím, co skupinka hráčů pod vedením asistenta trenéra Pavla Wolfa absolvovala posilovací cviky, na opačné straně hřiště si dávali do těla brankáři vedení zkušeným Petrem Huttou, který byl během podzimu za svoje výkony v bráně SV Obertrübenbach pětkrát v sestavě kola! Chyběl pouze Ticháček, jinak trénovali Houdek, Bratanič, Čapský, Krhoun, z Německa vracející se Frei a Mleziva. Tomu stačilo pár tréninků na podzim a vše, co na něm odborníci obdivovali, má zpět, včetně rychlosti a reflexů. „Začínám přípravu, rád bych na jaře zase chytal, nejlépe někde v Německu," prozrazje někdejší brankářský talent Domažlic.

První trénink si nenechala ujít ani řada zvědavých fanoušků, ty však zaskočila zavřená restaurace. Dosavadní nájemce, s nímž byli diváci během podzimu spokojeni, byl totiž dle informací z dějiště tréninku nahrazen.

V týdnu měli hráči Jiskry absolvovat kondiční testy a první z tréninků na vytrvalost a sílu.