Není totiž bez zajímavosti, že současný trenér Domažlic Stanislav Purkart působil coby mladý pravý záložník právě pod vedením Zdeňka Michálka, současného lodivoda Doubravky, ve Viktorii Plzeň.
V sezoně 1993/1994 společně vybojovali páté místo v Gambrinus lize, což byl jeden z největších úspěchů plzeňského fotbalu.

O dvacet let později se obě výrazné postavy plzeňského fotbalu potkaly znovu a oba jako trenéři. Úterní přátelské utkání v Plzni mezi Michálkovou Doubravkou a Purkartovými Domažlicemi skončilo nerozhodně 1:1. „Viděli jsme klasické přípravné utkání. Mrzí mě, že v některých fázích zápasu nedokážeme zklidnit hru. Je to způsobeno i tím, že nám nyní chybí zkušení hráči jako třeba Petr Mužík a další," míní kouč Domažlic Stanislav Purkart.

První gól utkání vstřelil domácí exligista Róth po chybě v rozehrávce Domažlic a snadno se tak dostalo do vedení. Domažlice vyrovnaly brankou Františka Dvořáka. „Ke konci jsme se dostali do několika šancí, utkání jsme měli vyhrát. Na druhou stranu jsme ale udělali několik zbytečných chyb," litoval trenér Purkart. Trenér Domažlic byl i přesto spokojený: „Líbilo se mi tempo hry, předvedli jsme i pěkné akce. Den před utkáním jsme se věnovali na tréninku rychlosti, takže hráči byli malinko unavenější. Utkání splnilo svůj účel."

I trenér Doubravky Zdeněk Michálek ocenil tempo, ve kterém se zápas odehrál. „Bylo vidět, že Domažlice nás převyšovaly v rychlosti i ve fotbalovosti," říká Zdeněk Michálek. „Na druhou stranu musím říct, že jsme sehráli dobré utkání po taktické stránce, výsledek je pro nás povzbuzením do další přípravy, oceňuje zkušený trenér.

Oba týmy čeká ještě druhá polovina přípravy. Domažlicím odřekly zápasy Karlovy Vary a Sokolov. Příští týden tak doma hrají s Rokycany. Několik zápasů má za sebou i Senco. „Porazili jsme vysoko dorost Viktorie Plzeň, Spálené Poříčí a Příkosice. Nyní nás čekají těžší utkání proti Kolovči a Karlovým Varům," uvedl doubravecký kouč Zdeněk Michálek.