Výběhy po okolí Kdyně a pak regenerace v bazénu. Tak začala zimní příprava fotbalistů rezervy domažlické Jiskry. Do té se sice ještě zapojil Jakub Ferra, ten však kádr šestého celku krajského přeboru podle zpráv z Německa opustí a na jaře by měl hrát krajskou Bayerwald ligu za SV Prackenbach. Odchod talentovaného stopera do zahraničí nebude možná ojedinělým jevem.

Protože gólmani trénovali s A mužstvem, hlásilo se v pondělí trenérovi Vojtěchu Fořtovi na úvodním tréninku deset hráčů, dalších šest se jich omluvilo. Převažujícím důvodem byla škola, jako třeba v případě Vísnera nebo nýrského Kohouta. Kromě Ferry první kilometry polykali i Krakeš, Hošek, Lešek a Paluch, o něhož má zájem Furth im Wald. O služby Pavlíčka nadále stojí Postřekov, zájem o něj údajně mají i za hranicemi. Z generace, která v Domažlicích vykopala postup do dorostenecké divize, tak brzy zbyde jen torzo a Benfika na jaře bude muset znovu spoléhat na výpomoc ´áčka´, ale hlavně dorostenců Šimůnka, Stróže, Tumpacha, Linkeše a dalších.

Z bývalých či současných dorostenců se do přípravy s Benfikou zapojili zatím jen Kalný a Buršík. „Povolali jsme i hráče z hostování, takže se na úvodním tréninku objevil Zdeněk Pavel z Chodova, přidat by se měl ještě Patrik Socha z Újezdu, kterého jsme oslovili," říká sekretář Jiskry a vedoucí B mužstva Petr Churý.

Benfika má v plánu tři tréninky týdně, v pondělí se bude připravovat ve Kdyni, ve středu a pátek bude od šesti večer využívat domácí umělku na Střelnici. Zimního turnaje v Horšovském Týně se Domažlice tentokrát nezúčastní. Na programu už je několik přípravných zápasů. Ve středu 5. února se Jiskra B utká od 19.00 hodin v Domažlicích se Slavojem Koloveč A, v sobotu 8. února od 14.00 hodin jí bude soupeřem v Horšovském Týně tamní Dynamo. V neděli 23. února od 16.00 hodin se Benfika utká doma s Nýřany a v sobotu 1. března od 16.00 hodin ještě se Staňkovem.

Jarní část krajského přeboru začne pro rezervu třetiligových Domažlic v sobotu 8. března ve 14.30 hodin zápasem se Slavií Vejprnice. Od té Jiskra na podzim utržila debakl 7:0, který hráče i funkcionáře ´probral´.