„V Neunburgu jsem měl dobrou sezonu. I když nám nevyšel postup, jak jsme chtěli a skončili jsme nakonec čtvrtí, mně se střelecky dařilo. Pomohli mi k tomu i kamarádi Michal Mastný a Jan Procházka, kteří za Neunburg hrají. S Michalem se známe od malička, rád jsem si s ním zase po dlouhé době zahrál," vzpomíná jedenadvacetiletý mladík na svoje první angažmá za hranicí.

Záložník s čichem na góly v dresu 1. FC Neunburg vorm Wald upoutal pozornost rivala z Regentalu, odkud v létě přišlo ´laso´. Protože součástí nabídky byla i dobrá práce, spoluhráči i vedení Neunburgu rozhodnutí odejít do týmu, který z A – Klasse Mitte dokázal postoupit, chápali. „Popřáli mi štěstí a nadále máme přátelské vztahy. Na jaře se dokonce spolu utkáme v přípravě, takže se na bývalé spoluhráče moc těším," říká Gabriel .

V 1. SG Regental rozšířil českou kolonii. Tu tvoří brankář Marek Hajžman, záložník Tomáš Růžek a zkušení útočníci Jan Kotáb s Filipem Weberem. „Jsme nováčci v Kreisklasse Ost, cílem není nic jiného než nespadnout a udržet se. Zatím se to daří, po podzimu jsme sedmí ze třinácti. Zažili jsme šňůru bez prohry, ale také dlouhé týdny čekání na nějaký bod. Měli jsme hodně zraněných, snad se všichni dají přes zimu do pořádku a věřím, že to na jaře může být s umístěním dokonce ještě lepší," míní mladý záložník.

V novém působišti zatím góly hlavně připravuje, sám se během úvodní části sezony trefil jen čtyřikrát. Ze záložníků Regentalu přesto patří co se týče nastřílených branek k nejlepším, pouze dvaatřicetiletý Bulhar Minchev dolázal dát o dva góly víc.

Z Holýšova do Regentalu je to 82 kilometrů, proto na podzim Gabriel s novým týmem absolvoval vždy jeden trénink týdně, druhý si dopřával s Chotěšovem. Nyní už ale měsíc bydlí v malém městečku Walderbach, odkud to má na stadion dva kilometry. Do práce, která se podobá té, jakou dělal v Čechách, to má dvanáct kilometrů.

Patrik Gabriel je v Německu krátce, proto na návrat ještě nepomýšlí. Přesto se do Čech často vrací, protože hraje krajský přebor ve futsalu za Del Fuego FC Holýšov.