„Mrzí mě to. Po podzimu na tom nejsme úplně špatně, máme o šest bodů více, než vloni. Bohužel ale bodovali i ostatní a tabulka je vyrovnaná," říká Bárta. Sportovní výsledky ale za odvoláním nejsou. Podle několika hráčů o v týmu přestalo fungovat, zimní příprava je ve skluzu. „Příprava neprobíhala podle našich představ. Nechtěli jsme to nechat dojít tam, odkud by nebylo návratu," tvrdí předseda klubu Libor Schröpfer a pokračuje: „Je mojí povinností panu Bártovi za odvedenou práci poděkovat a popřát mu do další trenérské práce mnoho štěstí."

Podle odvolaného kouče je problém jinde než v tom, že by byl pracovně zaneprázdněn a neměl čas na tréninky. „Příprava začala ve čtvrtek. Hned o víkendu jsme hráli na Doubravce, kde se nám zranil Bouzek. Jeniš je také zraněný, další tři kluci měli odpolední, to se pak špatně trénuje. Když jsem přijel na trénink a byli jsme tam čtyři, rozpustil jsem to, to nemělo smysl," vysvětluje Bárta. Podle něj se ani jeho nástupcům nepovede lépe. „Valachovič s Kubinou hráli za Stod i po mém odvolání. Přemlouval jsem kluky z Německa, aby se vrátili, ale pokud tam mají tolik, kolik říkají, těžko tomu konkurovat," dodává Bárta.

Tým v jarní části sezony povede dvojice Karel Míčka z Doubravky a bývalý hráč Holýšova Jaroslav Teršl ml. „Musíme uklidnit situaci, promluvit s klukama, kteří jsou na odchodu a dát mužstvo dohromady. Důležité bude znovu probudit v hráčích chuť do práce," uvádí třiačtyřicetiletý Karel Míčka, který v posledních sezonách v Holýšově chytal. Brankář a držitel trenérské licence B už včera vedl s Teršlem tým na memoriálu na Doubravce, kde Holýšov prohrál s Chlumčany.

Změna na postu trenéra sice nezměnila nic na rozhodnutí Romana Baxy a Martina Lukáše odejít do Kolovče, otazník visí nad Valachovičem a Kubinou, ale Hamerník by měl v Holýšově hrát.