Klub, který byl založen v roce 1925 a letos v červnu oslaví 90 let, sdružuje 185 členů. V sobotu odpoledne jich však do klubovny dorazilo pouze dvaatřicet. Pryč jsou doby, kdy si pozdě příchozí stěží hledali místo. „Náš volební řád na takovou situaci naštěstí pamatuje. Volba výboru může proběhnout, pro navržené však musí hlasovat nadpoloviční počet přítomných členů," uvedl před samotnou volbou v prosinci pětaosmdesátiletý Josef Fictum. Samotná volba proběhla hladce. Všeobecnou důvěru dostali staronový předseda, dále sekretář a pokladník Petr Třeštík, Karel Králík a František Macháček. Nově se do výboru dostal Jiří Bukovský, který nahradí Michala Fictuma.

Kromě volby byla na programu zpráva předsedy o činnosti klubu, který vloni na podzim po obnovení družstva mladších žáků reprezentovalo osm družstev, pět mládežnických a tři týmy dospělých. Fotbal v průmyslovém srdci regionu hrají všechny kategorie, od nejmladší přípravky po starou gardu působící v soutěži na Plzni – jihu. I když B – mužstvo po podzimu vede okresní přebor, vlajkovou lodí FK je A – mužstvo. To půjde do jarních bojů v krajském přeboru z páté příčky tabulky. „Máme třiadvacet bodů, ale soutěž je vyrovnaná a momentálně poslední Horažďovice mají čtrnáct bodů. Za dvě kola může být vše jinak. Naše umístění je ale mnohem lepší než vloni, kdy jsme nakonec skončili v baráži, což si letos s ohledem na chystanou červnovou oslavu výročí našeho klubu nikdo nepřejeme," řekl předseda.

Ve své zprávě dále vyzdvihl, že se v nelehké ekonomické situaci na podzim podařilo za 180 tisíc korun opravit střechu hlavní budovy na stadionu. Z letošních záměrů stojí za pozornost plány na pořízení branek a zavlažování pro nové tréninkové hřiště.

Podle pokladníka Petra Třeštíka klub v jubilejním roce počítá s celkovými výdaji ve výši necelých 1,2 milionu korun. Podobné výše mají dosáhnout i příjmy včetně 120 tisíc korun za hostování hráčů a 85 tisíc za vstupné. „Za město mohu přislíbit podporu minimálně stejnou jako v loňském roce, možná i větší, budou-li peníze. Nabízím ale také pomoc při jednání s místními firmami o sponzorství," pronesl v diskuzi nový starosta města Jan Mendřec.