Jiskra Domažlice – FC Röslau 1:1 (0:0)

Jiskra od začátku držela míč, měla územní převahu, ale proti houževnatě bránícímu soupeři se neuměla prosadit. Hned v úvodu se po kombinaci Leitla s Braunem dostal do dobré pozice Špírek, ale netrefil ´zařízení´. I na druhé straně, kde hráli Hrubý s Došlým, měla obrana soupeře dost práce. Po sedmi minutách hry pronikl Hrubý před branku, přehodil brankáře, ale obránce míč odkopl. Po čtvrt hodině Braun vysunul Došlého, ten po průniku přihrál na střed, ale nabíhajícího Roubala dělil od gólu krok.

Jiskra to pak zkoušela nákopy a střelami z dálky. Braunovu ránu ale Blechschmidt vyrazil na roh, který Němci v pohodě ubránili. Střela Mužíka o chvíli později ze stejného místa tak prudká nebyla, přesto mohla být gólová. Proklouzla totiž brankáři mezi nohama, ten však chybu bleskově napravil a míč dostihl těsně před čárou. V závěru poločasu mohl zlomit odpor soupeře Špírek po centru Došlého a sklepnutí Ďungela, ve vyložené šanci ale přestřelil.

Do druhé půle trenér Purkart obměnil sestavu. Do branky se postavil Ticháček, Mužíka, Špírka, Leitla a Hrubého v poli nahradili Javorský, Černý, Vojtko a Kubišta. Jiskra měla znovu od úvodních minut navrch, jenže si z převahy dokázala vytvořit pouze pološance. Paradoxně největší příležitost jí tak věnovali hosté, když Knoblauch deset metrů před pokutovým územím ´zpracoval´ balon pro Roubala, ten však zbrkle zakončil a jeho střela se ani nevešla mezi tyče. Kýženého gólu se Chodové dočkali v 57. minutě, kdy Došlý po individuální akci rozvrátil defenzivu hostů, protlačil se do zakončení a se štěstím překonal brankáře – 1:0.

Po hodině hry si potlesk hrstky diváků vysloužil Vojtko, jenže efektní průnik ze strany zakončil do rukavic gólmana. V 74. minutě obměněná sestava Jiskry chybovala a soupeř z první větší šance zápasu zásluhou Hermanna vyrovnal – 1:1. Jiskra se snažila utkání rozhodnout, ale deset minut před koncem mohla inkasovat, když se do brejku dostal střídající Stichl. Chocholoušek s Ticháčkem jej však odzbrojili. Na druhé straně centroval před branku Kubišta, ale gólman míč vyrazil na roh, který znovu pro hosty neznamenal žádné nebezpečí. Těsnou výhru, kterou by si Jiskra zasloužila, mohl v závěru zajistit Došlý, ale trefil pouze tyč.

Ohlasy po utkání

Trenér Stanislav Purkart, Jiskra Domažlice: „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Soupeř měl svoji kvalitu, přiblížil bych to naší divizi. Vsadil na obranu a dobře zahušťoval prostor. Mrzí mě, že jsme si s tím nedokázali porazit, protože o tři až čtyři góly bychom nad takovým soupeřem vyhrávat měli. Přitom jsme nehráli zas tak špatně, dobře jsme kombinovali, dokázali si přihrávkami vytvořit příležitosti, ale chybělo kvalitní zakončení, nějaká překvapivá střela ze střední vzdálenosti. Do zápasu se nezapojili zraněný Bárta a nemocný Beránek, ale to nebylo rozhodující. Nám chybí útočníci, protože ani Roubal není klasický koncový hráč. Proto jsem rád, že se do přípravy znovu zapojí Hošek, i když si chce ještě nechat otevřená vrátka. Dál už čekáme jen na stopera Tůmu. Ve hře jsou pak ještě útočníci Černý a Kratochvíl z Viktorie Plzeň, kteří zkouší prosadit se na Žižkově a v Sokolově. Dalším naším soupeřem bude v sobotu juniorka Plzně."

TJ Jiskra Domažlice: Švihořík – Ďungel, Chocholoušek, Bauer, Hrubý – Leitl, Mužík, Braun, Špírek, Došlý – Roubal. Na střídání: Ticháček, Kubišta, Javorský, Černý, Vojtko. Trenér: Purkart.
FC Vorwärts Röslau: Blech- schmidt – Knoblauch, Zakrzewski, Šmrha, Sieg – Tamo, Benka – Yavuz, Hermann, Lima – Walther. Na střídání: Stichl, Spösl, Bifano, Pedall, Kiessling, Reitenda, Henig. Trenér: Fuhrmann.