Část z nich, jmenovitě Tomáš Korelus, Ondřej Černý, Martin Buršík, Libor Bláha a Zdeněk Štěpán, se ale vzápětí na žádost trenéra A – mužstva Stanislava Purkarta zapojila do tréninku prvního týmu Jiskry, jemuž v pondělí ještě několik hráčů scházelo.

Také Fořt na úvod přípravy pár známých jmen postrádal. „Z pracovních či studijních důvodů se omluvili Lukáš Waldmann, Michal Pavlíček, dále milavečský Jakub Šot a postřekovský Petr Steinberger, kteří rovněž mají chuť absolvovat s námi zimní přípravu. Omluven je Miki Vízner a Honza Šmirkl, který je bohužel zraněný," vypočítal trenér sedmého týmu krajského přeboru.

Z případných posil kromě již zmiňovaných Steinbergera a Šota přichází v úvahu ještě Tadeáš Kohout, který si po jaru v Domažlicích ´odkroutil´ podzim v divizních Klatovech. Případný návrat šikovného ofenzivního záložníka s mateřským klubem SKP Okula Nýrsko má dojednat viceprezident klubu Ivan Rybár.
S ohledem na dění v Kolovči se spekulovalo o návratu stopera Michala Tesaře, z toho však nejspíš sejde. Sám Tesař nás na sklonku loňského roku požádal o shovívavost s tím, že svoje působiště po polovině ledna ´odtajní´. Chyběl i Milan Obdržálek, který se na podzim zranil a moc toho za Jiskru neodehrál. Ten se má vrátit do Meclova.

Přítomností na prvním tréninku Jiskry překvapil Martin Šinál, který ´patří´ majiteli Žichovic. Šinál na jaře působil v Domažlicích, podzim odehrál v domovské Hostouni. Trénink absolvovalo i pár ´krajánků´ včetně Radka Palucha a Jakuba Ferry.

Pro rodinné stříbro Jiskry trenér s asistentem Stanislavem Hrnčířem naplánovali tři tréninky v týdnu. Kromě přípravy na umělce na Střelnici je čekají i výběhy a bazén ve Kdyni, posilovna a vzhledem ke společným tréninkům s farmou na České Kubici i tamní hala. Součástí přípravy bude kromě přátelských zápasů také pohárový duel se Startem Luby, který se podle všeho bude hrát 7. února v Domažlicích. V případě postupu v Poháru PKFS, který je nově povinný pro všechna mužstva krajského přeboru, týmy na 1. až 9. místě I. A třídy a týmy na 1. až 4. místě ve skupinách I B třídy, čeká ´Benfiku´ Koloveč.

Jarní část sezony jí začíná v neděli 8. března domácím zápasem s Myslivečkovým Rapidem.

Zimní příprava Jiskry Domažlice B

So 24.01. 17:00 ⋌Jiskra Domažlice B x Nepomuk (hř. Domažlice)
So 31.01. ?:?⋌Senco Doubravka B x Jiskra Domažlice B (hř. Senco)
So 07.02.13:00⋌ Jiskra Domažlice B x Luby (hř. Domažlice)
So 14.02. 13:30⋌Jiskra Domažlice B x Nýřany (hř. Domažlice)
So 21.02. 17:00⋌Jiskra Domažlice B x FK Staňkov (hř. Domažlice)
So 28.02. 15:00⋌Jiskra Domažlice B x Nýrsko (hř. Domažlice)