Oba celky pojaly pohárový duel jako zpestření přípravy. Dres Tlumačova premiérově vyzkoušel domažlický Michal Tesař, týnští zase vůbec poprvé v zimní přestávce mobilizovali ´příbramskou legii.´

Start Tlumačov A – FC Dynamo H. Týn A 1:6 (0:1)
Už po čtyřech minutách hry poslal FC Dynamo do vedení hrající trenér Zdeněk Staroba, když spoluhráče i sám sebe potěšil střelou z dobrých pětadvaceti metrů, kterou nachytal Touše v bráně Tlumačova – 0:1.

Soupeřem laciný gól otřásl. V 11. minutě ale zatáhl balon po straně M. Hruška, centrem před branku hledal Frčka, jenže týnský gólman Novák byl pozorný, stejně jako při následném pokusu tlumačovských vyslat nákopem na zteč Minaříka. Chodové se snažili pozorně bránit na vlastní polovině, z níž podnikali nebezpečné výpady, jako ve 25. minutě Frček, kdy po osvobozujícím odkopu jednoho ze spoluhráčů vybojoval za polovinou míč, přihrál do strany nabíhajícímu Čárovi, po jehož centru do šestnáctky agilní M. Hruška zakončil vedle. Dynamo rozvážně kombinovalo a čekalo na šanci.

Po půlhodině se k nebezpečné střele dostal Falout, po něm zakončoval do Toušových rukavic ještě Adamka. V závěru poločasu si oba celky vytvořily po dvou šancích. Nejprve mohl vyrovnat Wolf. Zblízka dokonce prostřelil Nováka, jenže ten ještě stačil míč zachytit. Na druhé straně hlavičkoval Čedík po rohovém kopu do břevna. Z opakovaného rohu týnští nevytěžili nic, naopak sami mohli inkasovat.

K velkému sólu našlápl Tesař, trefil ale pouze obránce. Odražený míč se dostal k Wolfovi, i jeho ránu soupeř zblokoval a o moc lépe se nevedlo ani dorážejícímu Minaříkovi. V samém závěru Staroba hledal pasem Doležala, ale Veselý s Tesařem nebezpečí zažehnali.

Tlumačov dorazil na pohárový duel ze soustředění, které bylo ve všech ohledech náročné. I přes masivní střídání proto jeho hráčům došly po necelé hodině zápasu síly, za což pykali přídělem pěti gólů. Chybu ve středu hřiště v 57. minutě potrestali mladí Foist s Tarhajem. Střelu prvně jmenovaného z úhlu Touš neudržel a na útočníka ´předělaný´ obránce Tarhaj pohodlně uklízel do prázdné brány – 0:2.

O pět minut později si Falout naběhl na trestný kop Šindeláře a zvýšil na 0:3. Ke čtvrtému gólu Horšovského Týna v 73. minutě stačily střídajícímu Šperlovi pouhé dvě minuty pobytu na hřišti. V 82. minutě si na Starobův centr naskočil Falout a po přesné hlavičce to bylo 0:5. O dvě minuty později ještě skóroval střídající T. Novák. Hosté ještě v téže minutě korigovali na konečných 1:6 Josefem Hruškou, který nadvakrát prostřelil brankáře H. Týna.

Ohlasy z utkání:

Kapitán Martin Čedík, FC Dynamo Horšovský Týn: „Pro nás šlo vlastně o vůbec první zápas zimní přípravy v sestavě, která se už dost blíží konečné podobě týmu pro jarní část v krajském přeboru. Až dnes totiž poprvé dorazili i kluci z Příbrami, se kterými se počítá, ale to už je taková naše klasika. I když nám nějací hráči kvůli zranění chyběli, jako třeba Martin Blacký, roli favorita jsme na úvod poháru potvrdili. Domnívám se, že naše výhra byla naprosto zasloužená, i když konečný výsledek 1:6 je pro soupeře z Tlumačova možná až příliš krutý. Říkali ale, že jsou na soustředění, což bylo vidět. Dokud měli síly, bojovali a snadné to pro nás nebylo, ale trpělivě jsme čekali na příležitost. Pomohl nám gól, který dal Zdeněk Staroba hned na začátku utkání. V závěru už bylo vidět, že toho měli Tlumačovští plné kecky, a my přidali ještě čtyři góly. "

TJ Start Tlumačov A: Touš – Podestát, Veselý, Tesař, L. Hruška – Minařík, Brichcín, Wolf, M. Hruška – Frček, Čára. Na střídání: Kašpar, Bláha, Čadek, Malík, J. Hruška, Řezníček.
FC Dynamo H. Týn A: J. Novák – J. Doležal, Staroba, D. Novák, Čedík – Šindelář, Falout, Adamka, Černík – Tarhaj, Foist. Na střídání: Šperl, T. Novák.
ŽK: 1:2. HR: Plzák. Diváků: 40.