Pohárové utkání v kopané mezi „domácí" Spartou Dlouhý Újezd a TJ Rozvadov skončilo smírně 2:2. Hosté zachraňovali remízu v poslední minutě utkání, kdy si vynutili územní převahu a trefa Žemličky znamenala „prodloužení" zápasu. O postupujícím do druhého kola rozhodly penalty, ve kterých byla úspěšnější Sparta 6:5.

Na umělé trávě v Tachově se hrálo zajímavé utkání. V konfrontaci 1. B třídy a krajského přeboru nebyla Sparta rozhodně horším týmem a překvapivě si vybojovala postup do druhého kola poháru. Rozvadovští šli do vedení, ale domácím se podařilo skóre otočit. Remízu zajistil hostům v závěru zápasu Žemlička.

„Jsem zklamaný z přístupu některých hráčů. Nebyli jsme kompletní, ale i tak měli zápas zvládnout lépe. Pro nás to bylo hlavně přípravné utkání, které nám jen ukázalo, že máme do začátku soutěže ještě co zlepšovat," neskrýval zklamání hrající trenér Rozvadova Martin Bronec.

„Vzhledem k tomu, že se hrálo v průběhu zimní přípravy, diváci viděli kvalitní fotbal se šancemi na obou stranách. Začátek utkání patřil hostům, kdy hned z první šance otevřeli skóre. Postupně jsme vyrovnali hru i poločasový výsledek. Po přestávce jsme začali mít postupně více ze hry, z čehož vyplynula i naše vedoucí branka a následně i několik šancí, které jsme bohužel neproměnili. Závěr utkání patřil hostům, kdy nás přehrávali a v poslední minutě i vyrovnali stav utkání," popsal dění na hřišti předseda Sparty Dlouhý Újezd Ludvík Jűthner, který ještě dodal:

„Utkání s účastníkem oblastního přeboru ukázalo, že i s takovým soupeřem můžeme hrát kvalitní fotbal, když k tomu hráči přistoupí zodpovědně a svojí bojovností dokáží vymazat kvalitativní rozdíl mezi soutěžemi."

Sp. Dl. Újezd–Rozvadov 2:2 (PK 6:5)
Poločas: 1:1. Branky: Houda 2 – Bronec, Žemlička. Rozhodčí: Burda. ŽK: 0:2. Diváci: 85.

Sparta: Kopolovič – Závorka, Houda, Hána, Zeman, Pernglau, M. Havel, L. Havel, Dravecký Dvořák, Stoklasa. Trenér M. Havel.
Rozvadov: Benda – Viterna, Kabourek, Földeši, Bronec, Sláma, Tušl, Pták, Žemlička, Marek, Janoušek.