Do Seebachu odcházel jako hrotový útočník, ale ten už v týmu byl, takže bývalý kanonýr Jiskry putoval po pár zápasech na kraj zálohy. „Tato pozice se mně líbila, měl jsem hodně volného prostoru. Na kraji zálohy, občas i v útoku, jsem odehrál první dvě sezony. Vloni v létě přišel nový trenér a s ním i nová taktika, takže jsem se posunul na kraj obrany, odkud podporuji útok. Střílení gólů mi chybí, ale uvidíme, co bude na jaře, protože se nám dva ofenzivní hráči zranili," říká Mašek.

TSV Seebach letos oslaví padesát let od založení. K tomu se váže rekonstrukce šaten a hospody, nově přibude sauna a vířivka pro regeneraci hráčů. Klub by výročí jistě rád oslavil postupem. V létě před sezonou posílil o hráče landesligového Deggendorfu, brankáře ze Schaldingu a stopera z Bogenu. Z Bayernligy přišel i trenér.

Soutěž vede Velden s 50 body, na druhý Simbach ztrácí Maškův Seebach s 36 body ze čtvrtého místa jen dva body, navíc má zápas k dobru. „Jaro je kratší, budeme hrát už jen jedenáct zápasů. Přesto chceme bojovat minimálně o druhé místo v tabulce, které zaručuje baráž. První postupuje přímo," vysvětluje v Bezirkslize West jediný fotbalista z Domažlicka. První zápas čeká TSV 22. března s Plattlingem. Když dohrávku z podzimu zvládne, posune se na druhé místo tabulky.

V Seebachu mají tři hřiště. Kromě hlavního na mistrovská utkání, je k dispozici menší travnaté hřiště a tréninkové s umělým osvětlením. To je v permanenci čtyřikrát týdně. V zimě měl tým odletět na soustředění do Turecka, to však padlo kvůli velké marodce. V sezoně jsou tréninky dva, trvají i dvě hodiny.

Mašek je v Seebachu spokojen, vedení plní sliby a tým táhne za jeden provaz. Rád by proto s TSV vybojoval postup do Landesligy. Co bude po sezoně, ještě neví. „Z rodinných důvodů nejsem rozhodnut, zda zůstanu. Uvidím, jestli v létě nepřijde nějaká nabídka, ani návratu do Čech bych se nebránil, kdyby to bylo zajímavé," dodává.