Sedmdesát kilometrů od domova našel elitní střelec i dobrou práci ve firmě jednoho z mecenášů klubu, což se s ohledem na očekávaný příchod potomka hodilo.

1. FC Zandt v předešlém ročníku Bezirksligy Oberpfalz Süd skončil druhý, vedení klubu se tak před novou sezonou netajilo ambicemi. Zvlášť, když z týmu během letní pauzy udělalo mezinárodní soubor deseti Čechů, doplněný Maďary, Rumuny a pár Němci. Jenže po reorganizaci soutěží v Německu se bezirksliga zkvalitnila, navíc se soubor cizinců diplomaticky řečeno netěšil přízni sudích a bohužel ani diváků. Suma sumárum je z toho po podzimu čtvrtá příčka v tabulce. Na třetí Neukirchen ztrácí tým hrajícího trenéra Petra Dvořáka dva body, na první příčku je to ale bodů deset. „To je dost velká ztráta s ohledem na to, že na jaře zbývá dohrát jen deset kol, když jsme několik zápasů předehráli na podzim," říká Šperl. Nenaplnění ambicí odpovídá atmosféra v klubu, která vyústila v odchod čtyř českých hráčů. „Chybět bude každý, nejvíce ale Míra Manowetz, který ´dělal´ hru, rozehrával všechny naše standardky," míní útočník.

Do Zandtu odcházel s pověstí jednoho z nejlepších kanonýrů krajského přeboru. Za Zandt na podzim nastřílel osm gólů a připsal si několik asistencí. „S ohledem na to, kolik jsem toho odehrál, kdy jsem pár zápasů střídal, jsem spokojen. Ale samozřejmě vždycky to může být ještě lepší a gólů mohlo být víc," říká hráč. který nastupoval v útoku nebo na kraji zálohy.

Zimní příprava Zandtu začala 17. února. Hráči se v posilovně, hale nebo na umělce v nedalekém Vilzingu schází třikrát týdně, v neděli hrají zápasy. „S Českem se to srovnat nedá. Tréninky jsou tady po fyzické stránce hodně náročné, dvě hodiny se ´jezdí´ naplno. V sezoně jsou tréninky dvakrát týdně, ale když se člověk kolem čtvrt na jedenáct večer dostane domů, má toho po celém dni v práci a pak na tréninku dost," uvádí.

A budoucnost? U Šperlů na podzim přivítali potomka, a protože je pro hrdého tátu rodina na prvním místě, ono ´co bude dál´ spojuje s rodinou. „V Zandtu mám smlouvu do konce sezony, to znamená deset zápasů. Doufám, že nějaké góly přidám, ale podstatný je úspěch týmu, takže budu rád, když budeme předvádět dobrý fotbal. Co bude dál, teď neřeším, to potom musíme probrat s manželkou. S návratem do Čech to nevidím reálně. V Německu mám práci a nestíhal bych tréninky," vysvětluje.