Klubem, kam vloni v létě odešel, je VfB Wetterfeld 1963. „Wetterfeld není daleko, leží kousek od Rodingu. Z domova to tam mám asi 55 kilometrů. Protože se kolem vesnice dělá obchvat, klub v minulosti přišel o hřiště a dva roky hrál své zápasy na školním hřišti v Rodingu," říká ´Čapi´.

Před touto sezonou ale ve Wetterfeldu otevřeli nový areál s hlavním a tréninkovým hřištěm. „Sice ještě není vše dodělané, ale už teď to vypadá moc hezky. Vesnice má asi šest set obyvatel, ale fotbalem žije. Na naše zápasy chodí 150 až 200 diváků. Na oficiální otevření areálu prý chce vedení klubu pozvat třetiligovou Jiskru Domažlice," prozrazuje.

S novým areálem vedení klubu očekávalo od mužstva do dvou sezon návrat do soutěže, kterou hrálo před nuceným stěhováním. Jenže po podzimu z těchto snů moc nezbylo. Mančaft mladého hrajícího trenéra Davida Martínka s osmi nováčky v sestavě inksasoval v A-Klasse Ost nejvíce branek, místo plánovaného pátého místa je v tabulce čtvrtý od konce, což znamená na jaře boj o záchranu. „Chytám v týmu, kterému se moc nedaří, a ani já zatím nepomáhám tolik, jak bych si představoval. V mužstvu je nás hodně nových, ještě si to nesedlo. Navíc se v Německu na bránění moc nedbá, takže mám třeba deset zákroků za zápas. Někdy jsou obránci schopni vyprodukovat celkem šílenou věc," vysvětluje.

Není divu, že zimní příprava jedenáctého celku soutěže začala už před čtrnácti dny, na bavorské poměry dost brzy. Jakubova příprava je specifická. V pátek trénuje ve Wetterfeldu, přes týden, když má školu, ve Vejprnicích, a během zkouškového období nebo když má volno, zajde mezi kamarády a bývalé spoluhráče na Střelnici, kde se svěří do ´péče´ trenéra brankářů, legendy Petra Hutty.

První mistrovský zápas jara čeká Wetterfeld 29. března v Raindorfu, 26. dubna dojde na souboj českých gólmanů, protože se Čapského tým utká s Arrachem, kde působí další představitel domažlické brankářské školy, Petr Pejsar. „I když jsem se musel za pochodu učit komunikaci s obránci, zvykat si na trošku jiný styl, kdy se po mně chce, abych všechno od brány rozehrával po zemi nohou, abych vybíhal víc mimo vápno a četl hru jako Neuer, jsem ve Wetterfeldu spokojen. Výsledky sice nejsou ideální, ale věřím, že si to sedne. Líbí se mi tam a jsem herně vytížen. Až na pohárový zápas jsem na podzim odchytal všech sedmnáct zápasů," dodává Čapský.

Vizitka Jakuba Čapského:

Narozen: 3. 11. 1993, věk: 21 let. Výška: 180 cm, váha: 80 kg. Studuje v Plzni Pedagogickou fakultu. Přítelkyně Kristýna. Oblíbené jidlo: kuřecí řízek a bramborový salát. Vzor: Petr Čech, Petr Hutta a Lukáš Frei. Oblíbený tým: Viktoria Plzeň a Chelsea. První trenér: v přípravce pan Štefek, zásadní vliv na něj měl Petr Hutta.