Staňkovští totiž nemohou počítat se zkušeným Ondřejem Bauerem, problémy s kolenem možná na celé jaro vyřadí špílmachra a střelce Ondřeje Janku. „To jsou velmi zkušení fotbalisté, kteří by nám na jaře hodně pomohli. Bohužel jim jejich zdravotní stav neumožnuje hrát. Také bychom potřebovali, aby mladí fotbalisté, jako jsou Čonka, Hlaváč, Fejtek či Krejčí, projevili větší zájem hrát za muže. Výrut zájem měl, jenže je zraněný," uvádí prezident klubu Milan Kucharič.

Zimní přípravu začali svěřenci trenéra Josefa Kožíška 10. ledna. Trénovali dvakrát týdně, od února k tréninku přibyly zápasy. Staňkov porazil H. Týn bez ´příbramské legie´ 3:2, prohrál s dorostem Jiskry 2:4, ale zvítězil 1:0 nad rezervou Domažlic. Největší porážku utrpěl ve Stříbře, kde ve slátané sestavě prohrál 1:5.

Protože se Martin Blacký vrací do Horšovského Týna, René Čonka se odstěhoval do Plzně a chce hrát v Heřmanově Huti a z Prahy už na jaře nebude na zápasy dojíždět Lukáš Brož, museli Staňkovští shánět během přestávky hráče po okolí. Mají sice farmu v Krchlebech, ale ani tam nemají hráčů nazbyt, spíše naopak. „Prodloužili jsme hostování u Tomáše Bozděcha a gólmana Tomáše Marcella, z Holýšova přichází Josef Vrba. Na poslední chvíli jsme získali kvíčovické Josefa Kubinu, Martina Brychcína a do útoku Josefa Hrušku ze Stoda," vypočítává prezident.

Jak si mužstvo sedne, naznačí dnešní zápas v Pačejově. „Začíná se za stavu 0:0, takže na začátku máme bod. Na nás je, zda z něj uděláme víc, nebo odjedeme s prázdnou," říká s úsměvem Kucharič.