Hned v neděli je čekal první přípravný duel. Soupeřem jim byla Viktoria Plzeň U16. Zápas skončil výsledkem 7:1 po poločase 4:0 ve prospěch Plzeňanů. Jedinou branku Jiskry vstřelil po nezištné přihrávce Koreluse Konůpka. Hlavně v první půli zápasu bylo znát, že domácí jsou v přípravě dál. Ve druhé půli se hra Jiskry zlepšila, bohužel zakončení bylo žalostné. „Toto utkání nám ukázalo, na čem musíme hodně zapracovat," shodli se trenéři Martin Steinbrücker a Ferdinand Forro.

Od čtvrtka 22. ledna čekalo dorostence soustředění v rekreačním středisku Pranty. Bylo zaměřeno na fyzickou kondici. Za regenerací po náročných výbězích kluci zamířili do Centra vodní zábavy a na bowling ve Kdyni. „Je škoda, že se soustředění nezúčastnili z různých důvodů všichni. I tak si myslíme, že splnilo svůj účel, protože ti kteří se zúčastnili, jej pojali velmi zodpovědně," uvedli trenéři.

Nyní dorostence čekají třikrát týdně tréninky v domácích podmínkách na umělce. Přibudou přípravné zápasy. Po Staňkovu (I. A třída), který porazili 4:1, je postupně čekají mužstva Postřekova A, Kolovče B (I.B třída). V Luční ulici v Plzni budou hrát s akademií Degendorfu U17. Posledním soupeřem před náročným jarem bude okresní rival z Horšovského Týna.

Do boje o titul v jarní části půjde půlmistr z Domažlic prakticky se stejným kádrem, který byl k dispozici i na podzim. „Sice jsme měli zájem ještě o nějaké hráče, ale zatím to nedopadlo. Do začátku soutěže však zbývá ještě dost času. Určitě bychom alespoň dva kvalitní hráče ještě rádi v kádru přivítali. Jarní část bude velmi náročná, i když odehrajeme pouze jedenáct zápasů. Budeme totiž hrát pouze s celky, které se umístily v osmnáctikolové základní části do pátého místa tabulky," dodávají trenéři Jiskry. ⋌(for)