juniorka FC Viktoria Plzeň – Jiskra Domažlice A 0:3 (0:1)
Chodové, kterým končí zátěžová část přípravy, narazili na běhavého a dobře kombinujícího soupeře. Začátek nabídl vyrovnanou hru mezi šestnáctkami. Až po čtvrthodině promarnili mladí ´viktoriáni´ vyloženou šanci, když z malého vápna přestřelili odkrytou branku. O pět minut později trefil domažlický Mužík z trestného kopu břevno branky Jakuba Šimana, který v loňské letní přípravě rovněž párkrát hájil branku Domažlic. Brzy poté se Jiskra ujala Leitlovým gólem vedení – 0:1. V závěru první půle ještě zazvonila tyč Šimanovy branky.

Ve druhé půli hostům chvíli trvalo, než si obměněná sestava ´sedla´. Poté se ale hra znovu vyrovnala. Jiskra zápas definitivně rozhodla dvěma góly v závěru, kdy domácí ve snaze docílit vyrovnání zesílili tlak a vrhli své síly do útoku. Šanci na 1:1 však neproměnili, naopak Mužík dlouhým nákopem založil protiútok, z něhož Hošek zvýšil na 0:2. Asi pět minut před koncem střelec druhé branky Domažlic, který si ještě nechává otevřená vrátka na hledání nového angažmá, přihrávkou pod sebe našel Roubala, který uzavřel skóre na konečných 0:3.

V dalších přípravných zápasech Jiskru uvidí její fanoušci zase doma na Střelnici. V sobotu 14. února vyzve od 16:00 německý Bad Abbach. O týden později, v sobotu 21. února od 14:00, bude hostit divizní Tachov trenéra Zdeňka Michálka. Generálku odehraje 28. února v Mostu.

Ohlasy po utkání:

Obránce Dominik Lešek, FC Viktoria Plzeň (juniorka): „V prvním poločase byla Jiskra lepší, držela lépe balon a měla i větší šance. My jsme si sice nějaké příležitosti také vytvořili, ale nebyly to žádné tutovky až na jednu, kterou měl Mlynařík, ten ale z malého vápna přestřelil. V druhém poločase se hra vyrovnala a řekl bych, že jsme měli více ze hry my. Vytvořili jsme si vyložené šance, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Jiskře se dařily brejky, z nich jsme dostávali góly."

Záložník Ivo Vojtko, Jiskra Domažlice: „Výsledek 3:0 sice hovoří jasně v náš prospěch, ale průběh zápasu tomu moc neodpovídal. Byli jsme slabší na míči a poctivá obrana domácích nám toho moc nedovolila. My jsme byli šťastnější v tom, že jsme na rozdíl od domácích gólové šance proměnili. Pořád jsme ve fázi přípravy, takže je stále ještě čas, je na čem pracovat. Mužstvo soupeře tvoří šikovní mladí kluci, kteří se chtěli ukázat a vybojovat si místo v týmu a časem získat pozvánku do A – týmu, takže proti nám odvedli poctivý výkon."

Brankář Jan Švihořík, Jiskra Domažlice: „Celkově jako tým jsme podali dobrý výkon a jsme rádi za výhru. Osobně jsem se na zápas s juniorkou dost těšil, protože kluky dobře znám. Do Domažlic jsem totiž přišel právě z ´Viktorky´, navíc stále chodím trénovat i v Plzni. Proto jsem si chtěl zápas užít a podat v něm co nejlepší výkon. Gól jsem nedostal, takže jsem rád, i když ´loženku´ kluci měli, když to udělali šikovně u lajny, prošli přes dva naše hráče. Já jsem si v tu chvíli hlídal hlavně přední tyč, aby nevystřelil, ale on poslal balon pod sebe na malé vápno, kde byl hráč úplně sám, jenže přestřelil. To jsem si oddychl, protože to měl být jasný gól."

Juniorka FC Viktoria Plzeň I.: Šiman - Šíša, Domabyl, Brožík, Glazer - Koudelka, Polom, Doležal - Ruml, Che Bong Hyun, Mlynařík. II.: Šíša, Domabyl, Novák, Lešek - Dolejší, Koudelka, Doležal - Ruml, Che Bong Hyun, Hejda.
Jiskra Domažlice A: Švihořík – Beránek (46. Braun), Bauer, Chocholoušek, Hrubý – Špírek (46. Ďungel), Javorský, Mužík, Roubal, Leitl (46. Vojtko) – Hošek.