Trenér Stanislav Purkart uvítal na na startu zimní přípravy tři nové či staronové tváře, útočníka Lukáše Roubala z Viktorie Žižkov, stopera Ondřeje Chocholouška z Viktorie Plzeň a slovenského obránce Tibora Ďungela z juniorky Žiliny.

Hodně si v Domažlicích slibují od Lukáše Roubala, kterého fotbaloví fanoušci znají například z působení v Chrástu. Třiadvacetiletý forvard je hráčem druholigové Viktorie Žižkov a na podzim hostoval za třetiligový Vltavín. „Je to dravý, rychlý útočník, kteří dokáže akci i zakončit. Ve Vltavínu patřil k oporám, v podzimním utkání proti nám podal výborný výkon. Slibuji si od něj, že nám pomůže zvýšit střeleckou produktivitu našeho útoku," říká trenér Purkart.

Staronovou tváří v kádru Jiskry Domažlice je talentovaný stoper Viktorie Plzeň Ondřej Chocholoušek, který na podzim hostoval v druholigovém Mostě, kde se však výrazně neprosadil. „Už u nás v minulosti působil a byli jsme s ním velmi spokojeni. Jsem rád, se k nám Ondra vrací," uvedl kouč. Z hostování v Kolovči se vrací univerzál Ivo Vojtko.

Jiskra má zájem také o stopera Ludvíka Tůmu, který na podzim v Domažlicích hrál a nyní nastoupil zimní přípravu v druholigovém Sokolově. „Máme od Baníku příslib, že pokud se neprosadí do základní sestavy, vrátí se k nám," doplnil trenér Jiskry.

První trénink včera Domažlicích absolvoval také slovenský obránce Ďungel. „Je u nás na zkoušku, uvidíme, zda se prosadí," řekl Purkart.

Hostování v Domažlicích ukončili Růžička, Hamerník, Tafat a Vondráček.

Fotbalisté Jiskry se budou připravovat čtyřikrát týdně. V prvním přípravném utkání se Jiskra představí ve středu 14. ledna v Plzni od 15.30 hodin proti prvoligové Viktorii. Generálkou Chodů na jarní část ČFL bude 28. února souboj s druholigovým Mostem.

Přípravné zápasy:

Středa 14. ledna: Viktoria Plzeň – Jiskra (15.30, hřiště Luční).
Úterý 20. ledna: Doubravka – Jiskra (18.00, hřiště Senco).
Sobota 24. ledna: Jiskra – Koloveč (14.00). Sobota 31. ledna: Jiskra – SpVGG Lam (14.00).
Sobota 7. února: juniorka Viktorie – Jiskra (11.00, hřiště Luční). Sobota 14. února: Jiskra – soupeř z Německa (bude upřesněn, 14.00). Sobota 21. února: Jiskra – FK Tachov (14.00). 
Sobota 28. února: Most – 
Jiskra (14.00).