Domažlice se v závěru podzimu rozloučily s útočníkem Tafatem, který odešel do bavorského Kötztingu. Tamtéž jej během přestávky následovali stoper Růžička a talentovaný záložník Hamerník z Holýšova. Největší ztrátou je útočník Hrdlička, jehož si Viktoria Plzeň stáhla z farmy zpět, ale v přípravě se zranil. Pokračovat na jaře budou útočník Hošek ze Slavie Praha a stoper Tůma, který přípravu absolvoval ´doma´ v Sokolově. Nováčkem v kabině je ofenzivní záložník Roubal, který se na západ Čech vrátil z Viktorie Žižkov. „Z Hoška čiší velká chuť, v každém přípravném zápase, ve kterém nastoupil, dal gól. Tůma je bezpečný díl naší defenzivy a Roubal je nebezpečný směrem dopředu. Umí vystřelit, nebojí se jeden na jednoho," uvádí trenér Stanislav Purkart.

Chodové zahájili přípravu počátkem ledna s prvoligovou Plzní (1:3), poté remizovali s divizní Doubravkou (3:3) a rozdrtili úřadujícího mistra krajského přeboru Koloveč A (7:0). Došlo i na landesligové týmy Röslau (1:1), Bad Abbach (5:0) a divizní Tachov (4:0). V generálce Jiskra v Blšanech porazila čtrnáctý tým Fotbalové národní ligy (3:2). „Zápas s Mostem ukázal, že směrem dopředu kvalitu máme a když jsme důrazní a poctiví v napadání, můžeme hrát s každým. Bohužel to neplníme celý zápas, takže z 3:1 je to 3:2, místo aby to bylo 5:1. A taky to mohlo být 3:3," hodnotí generálku Purkart.

Domažlice vstupují do jara ze druhé příčky tabulky se stejným počtem bodů jako o skóre třetí šíbři z Jirn. „Vedoucí Bohemians jely a jedou ve druholigovém režimu, mají náskok 9 bodů. O další příčky se pere pět týmů. Byl bych moc rád, kdybychom z nich byli na konci nejvýše," míní kouč Chodů.

Jak silná Jiskra bude, napoví už úvodní zápas na umělce, která je jen o trochu větší než ta na Střelnici. Vyšehradu, který se do ČFL dostal ze druhé příčky divize až po zániku Sparty B, debut zhořkl porážkou o Chodských slavnostech (2:0, branky Hrdlička, Braun). Bez bodu pak tým majitele a trenéra Jaroslava Klímy (8. 2. 2015 oslavil 50 let) zůstal ještě tři kola. Pak ale zafungovala spolupráce s druholigovým Kolínem, který na farmu posílal až sedm (!) hráčů. ´Šemíci´ ve zbylých třinácti duelech vybojovali 32 bodů. Podzim zakončili na páté příčce, což je nejlepší umístění ve 107leté historii klubu. Na Domažlice přitom ztrácí jen tři body.

Po změně trenéra v Kolíně, kde Jaroslava Veselého nahradil Ladislav Bobek, nebude pohyb hráčů na jaře tak velký, což ale Vyšehrad netrápí. Během zimní přípravy otestoval 32 hráčů a nakonec řadu pendlerů získal do svého kádru. Z podzimní soupisky chybí brankář Mokrohajský (žije v Austrálii), obránci Kolařík (návrat do Slavie), Zavadil (návrat do Zlína), záložníci Doksanský (zatím bez angažmá), Stejskal a útočník Ansuma (oba divizní Český Brod). Budějský a Frohna odešli už během podzimu do Velvar.

V přípravě na jaro Vyšehrad vyzval dorost Sparty (0:1), Příbram (2:4), Hořovicko (0:1), Velvary (3:3), Kr. Dvůr (2:1), Měcholupy (4:2) a Benešov (2:3). V generálce s Kolínem (1:2) nastoupil s brankářem reprezentační osmnáctky Kubátem, protože Procházka je zraněný stejně jako stoper Kratochvíl (43 zápasů v I. lize). V obraně hráli Šimkovský, Hendrych, Nosek a Hanuš. V záloze trenéři zkoušeli Macháčka, Kočího, Mojdla (3 zápasy v I. lize) a Smoláka. V útoku hrál fotbalový cestovatel Kabele (3 zápasy v I. lize za Kladno, dále Maďarsko, Austrálie, Slovensko) a kolínské ´kladivo´ Kalaš. Střídali Alex, Rybařík, velezkušený Svátek a Krivosheev, osmnáctiletý ofenzivní fotbalista z Bohemians Praha 1905.