Jiskra Domažlice B – Kam. Újezd 5:1 (2:1)

Předposlední celek okresního přeboru vzdoroval favorizované Benfice téměř čtyřicet minut. Dokonce šel do vedení, když Ježek potrestal chybu Domažličanů. V jejich sestavě chyběl stoper Jakub Ferra, jenž si ve stejný čas v Plzni odbýval debut u třetiligového A mužstva. Z téhož důvodu chyběl i útočník Libor Bláha. Trenéři Benfiky tak dali příležitost nové várce odchovanců, až do střídání kroužili okolo hřiště mladíci Kalný, Hlaváč, Socha a Šimůnek.

I když na souhře Domažličanů byla patrná disharmonie, s jistotou šli za vyrovnáním. Do šancí se dostali několikrát Hartl, hlavičkující Soukup, zdálky ostřeloval branku soupeře Paluch, ale obranný val nadšeně bojujícího outsidera povolil až v závěru poločasu. Nejprve Paluch obstřelil z přímého kopu zeď a nádherně vymetl růžek Procházkovy branky, minutu před koncem tentýž ´rebel´ vybojoval míč a přihrávkou do uličky vyslal na zteč Hartla, který nájezd zakončil mazácky – 2:1. Na druhé straně pálil mimo branku kapitán Baníku Kočí.

Hned po přestávce zvýšil vedení Jiskry Hartl, po něm se prosadil i aktivní Soukup – 4:1. Hosté se osmělili po čtvrhodině hry, ale s likvidací střely z rohu šestnáctky neměl Frei problém. Střelou s ligovými parametry pak na krutých 5:1 stanovil skóre Waldmann, druhou asistenci si připsal nahrávající Paluch.
Ivan Rybár, trenér devátého celku krajského přeboru, mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen: „Pro nás šlo o první zápas, mužstvo jsme ještě více omladili. V první půli s námi soupeř držel krok, po naší hrubé chybě šel dokonce do vedení. V závěru se ale přece rozdíl tří soutěží projevil. Ve druhém poločasu jsme zápas zcela ovládli a přesvědčivě vyhráli."

„Hned na úvod turnaje jsme se utkali s kvalitním soupeřem. Kluci si alespoň uvědomili, o čem je krajský přebor. V první půli jsme Jiskře ještě stačili, ale ve druhé půli se její síla projevila," uznal kouč Baníku Josef Kožíšek.

Jiskra Domažlice B: Frei – Rojt, Kubr (Hlaváč), Pavlíček, Kalný (Šimůnek) – Krakeš (Waldmann), Vísner, Paluch, Soukup – Hartl, Brichcín (Socha).

Baník Kam. Újezd: Procházka – Kraut, Kožíšek, Betinec, Vozabule – Kavka, Kočí, Hauer, Polák, Čížek – Ježek, Kováč.

Branky: Hartl 2, Waldmann, Paluch, Soukup – Ježek. Rozhodčí: Cihlář.