Než však došlo k volbě funkcionářů, kteří si na příští výborové schůzi rozdělí funkce, přišlo na přetřes hospodaření.  Stopětadevadesátičlenný klub pečuje o majetek v hodnotě 1,6 milionu korun, Příští rok hodlá pokračovat v úpravách areálu s hřištěm, v plánu je nové oplocení a oprava starých kabin. Celkové příjmy letos dosáhly 826 tisíc korun, výdaje činily 613 tisíc. „Nejvýznamnějším partnerem oddílu je městys Koloveč, který na náš chod poskytl 214 tisíc, dalších padesát tisíc investoval do pořízení bezpečných branek pro žáky. Za podporu děkuji i dalším sponzorům. V ekonomicky nelehké době jsme si dokázali přivydělat pořádáním Sportovního bálu a na občerstvení při koncertu Katapultu," uvedl v úvodní zprávě Milan Lucák. Po dobrovolném odchodu z divize se změnila i ´transferová´ politika klubu, takže částky vynakládané na posily dokázal od léta účastník krajského přeboru podle Lucáka z větší části pokrýt penězi za vlastní hráče půjčené do cizích týmů.

´Účty´ přišli do Sauny složit také trenéři všech týmů, od přípravek po dospělé. Přestože se i ve Slavoji potýkají s nedostatkem dětí, výsledky žákovských týmů a přípravek činí díky stále většímu úsilí trenérů budoucnost kolovečské kopané o něco veselejší.
Výkladní skříní Slavoje je samozřejmě A mužstvo vedené od zářijové porážky v Příkosicích koučem Štěpánem Hirschlem. „První příčka a ztráta pouze čtyř bodů po polovině sezony je dobrá, spokojen jsem už i s herním projevem. Doma i venku na nás chodilo hodně diváků, o tisícovku více, než na ostatní týmy. Ale je třeba si uvědomit, že jsme měli obrovské štěstí, protože nám chyběl vždy maximálně jeden hráč. Mít dva nebo tři zraněné, nehodnotíme zde sezonu z pozice lídra krajského přeboru," pronesl nástupce Stanislava Kamarýta. Naléhavosti jeho apelu na rozšíření kádru dodává fakt, že ex – ligový stoper Slavoje Petr Vlček po podzimu ukončil sportovní kariéru. A po sezoně skončí šestiletá kolovečská anabáze i pro Romana Baxu, jenž se chce vrátit do mateřského Holýšova. „Záměr oddílu začleňovat vlastní hráče je správný, ale musí být zájem a kvalita. Pokud hraje A mužstvo na rozhraní krajského přeboru a divize, mělo by B mužstvo patřit k špičkovým týmům I. B třídy," dodal Hirschl.

Právě ´béčko´ spolu s dorostem potýkajícím se v minulosti s nedostatkem hráčů a chybějícím brankářem byly podle příspěvků trenérů a pečlivě připravené zprávy generálního sportovního manažera (GSM) Milana Vogeltanze bolavou patou Slavoje. I proto se nejvýraznější změny týkají právě dorostu a rezervního týmu. Na společné schůzce vedení Slavoje Koloveč a FK Union Chocomyšl, která sobotní valné hromadě předcházela, došlo k přelomové dohodě obou v minulosti spojených klubů. „Postaráme se o dorost. Bude trénovat spolu s céčkem. Jeho trenérem bude Kamil Göttinger, který na podzim vedl C mužstvo Slavoje. Pomohou mu s tím Sláva Čížek a Martin Dolejš," přislíbil Josef Chval z FK Union v diskuzi rozpoutané Milanem Lucákem, podle něhož má oddíl zájem dorost udržet, ale ne za každou cenu.

Slavoj chce na jaře restartovat také B mužstvo, po postupu z okresního přeboru štiku nejnižší krajské soutěže. Hodně v tom spoléhá na nového trenéra, jímž se stal Jindřich Bittengl. „Jindra trénoval na podzim dorost, má velkou chuť do práce s týmem. Byla by škoda to nevyužít," vysvětlil prezident klubu Miloš Duchoň rozhodnutí svěřit rezervu legendě Slavoje.

Hráčům B mužstva by k návratu jejich výkonnosti, větší chuti a šanci prosadit se do A mužstva měly pomoci společné tréninky obou mužstev pod vedením kouče Hirschla. Někdejší partě obávaných snajprů kolem Součka, Pergla, Homolky a spol. by měl prospět i návrat do únějovického hájenství, kde o tým bylo a podle slov Josefa Chvala zase bude domácími členy Slavoje a Unionu vzorně postaráno. Na jejich zápasy tam chodilo z vesnic v okolí pravidelně přes sto diváků, kteří dokázali vytvořit pěknou fotbalovou kulisu. Ta v domácím prostředí v Kolovči, kde se chodilo hlavně na ´áčko´, občas scházela.

Nový výbor fotbalového oddílu Slavoj Koloveč: 

Pavel Kruml st., Pavel Kruml ml., JUDr. Miroslav Šitera, Milan Lucák, Miloš Duchoň, Milan Vogeltanz, Jana Švehlová, Jaroslav Beránek a Jindřich Bittengl.

Zimní příprava fotbalistů Slavoje Koloveč: 

Začátek společně A i B mužstvo 8. 1. 2013 v 18.00 hodin v Kolovči. Od 14. 1. na UMT v Plzni. Přípravná utkání:
SO 26. 1. 12.00 Viktoria Plzeň U 19 – Slavoj Koloveč (UMT).
SO 2. 2. 13.00 Doubravka – Slavoj Koloveč (UMT).
SO 9. 2. 14.00 Horní Bříza – Slavoj Koloveč (UMT).
NE 17. 2. 13.00 Tachov – Slavoj Koloveč (UMT)
SO 23. 2. 12.00 Heř. Huť – Slavoj Koloveč (pohár)
SO 2. 3. 13.00 Sušice – Slavoj Koloveč (UMT)