V kolika letech jste s fotbalem začal a kdo vás k této hře přivedl?

„S fotbalem jsem začal v sedmi letech. S klukama jsme pořád hráli fotbal na trávníku v Hlohové pro srandu, protože v tu dobu neměl tamní oddíl žáky. No a jednoho dne se rozhodli je založit, a já začal hrát za Hlohovou."

Hrál jste vždy v záloze nebo jste už zkusil vícero postů?
„Posty jsem si vyzkoušel snad všechny, ale nejčastěji jsem hrával defenzivní posty. Střední zálohu jsem začal hrát až při letošním návratu do Osvračína."

Který člověk, trenér nebo spoluhráč měl největší vliv na fotbalistu Petra Bukovského?
„Největší vliv na mě měl určitě můj první trenér Roman Vacík, který mě naučil takřka všemu, za což mu touhle cestou děkuju. Ostatní trenéři jen rozvíjeli jeho práci, především Alois Wendl v Osvračíně a pan Kucharič ve Staňkově."

Co považujete za svůj největší fotbalový úspěch?
„Žádného velkého úspěchu jsem zatím nedosáhl, ale doufám, že mě ještě v budoucnu nějaký potká."

V zimě jste se vrátil ze Staňkova do Osvračína. Proč?
„Ve Staňkově mně končilo hostování. Protože Osvračínu se na podzim moc nedařilo a atmosféra nebyla ideální, což mně nebylo jedno a navíc mě kluci požádali, jestli bych nepomohl, rád jsem pomoc přislíbil, protože vždycky jsem měl a mám srdcem mnohem blíž k Osvračínu, než ke Staňkovu."

Bylo pro vás těžké opustit klub hrající vyšší soutěž a vrátit se do týmu z okresního přeboru?
„Těžké ani ne, protože jsem v Osvračíně a to pro mě není o tom, že je to nižší soutěž. Jsem rád, že mohu pomoci klukům tady, kde jsem doma. Spíše mě trochu mrzí, že jsem ve Staňkově nechal ve štychu pár kluků a funkcionářů, kteří se snaží dělat pro staňkovský fotbal maximum a někam ho posunout. Mají situaci hodně složitou, kritiků je tam hodně a přístup některých hráčů tragický. Ale věřím, že situace se zlepší a možná už i zlepšila a bude se jim dařit."

Vy můžete srovnávat úroveň okresního přeboru a I. B třídy. Které týmy z okresu podle vás mají na to hrát slušně v I. B třídě?
„Tak I.B třída je dost vyrovnaná a stávalo se, že celky ze spodní poloviny častokrát zaskočily ty z horní. Teď na jaře jsem už měl možnost si zahrát proti všem možným aspirantům na postup. Myslím, že předvedená hra byla nejlepší od Holýšova. Zaskočil mě Tlumačov, jak hrál u nás. Čekal bych od týmu, který chce postoupit trochu víc, ale třeba jen neměli proti nám den. A divím se dost Meclovu, že není na špici on, protože když přijeli k nám a viděl jsem jejich kádr, upřímně jsem měl obavu, kolik jich asi dostaneme. Nevím, proč se jim nedaří, kádr mají určitě hodně kvalitní. Uvidíme, kdo z nich nakonec postoupí a pak budeme moci srovnávat, ale přeji to všem."

Na čele okresního přeboru bojují o postup Tlumačov A, Holýšov B, Meclov a donedávno to byl ještě Kout. Který z výše uvedených týmů podle vás nakonec postoupí?
„Rozjeté to má dobře Tlumačov, ne že by byl lepší než ostatní zmiňovaní, ale vyhrává zatím všechna těžká utkání z týmy bojujícími o udržení, kterých je letost dost, což se zbylým nedaří. Ale bodů je ještě ve hře dost, tak uvidíme, jak to dopadne."

V Osvračíně se na jaře dělá vše pro záchranu v soutěži a vypadá to, že to vyjde. Jste také optimista?
„Ano, pevně věřím, že to zvládneme."

Bude oslava, když cíl splníte?
„Oslavu jako takovou neplánujeme, ale dokopná bude jako všude jinde, buďto s horší nebo lepší náladou. Ale jak říkám, věřím, že se zachráníme a řádně to zapijeme." (smích)

Kde budete hrát na podzim 2012?
„Neplánuji žádné změny."

A jaké jsou vaše plány do vzdálenější budoucnosti?
„Do budoucna žádné velké plány nemám, jen bych chtěl hrát tam, kde je dobrá parta, pohoda, kde jsem spokojený, a to je momentálně v Osvračíně."

Byl jste vybrán za Hráče měsíce projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal, díky kterému týmy mohou získat zdarma dresy a soutěžit o zajímavé ceny, třeba návštěvu prvoligového stadionu, trénink s koučem z první ligy a podobně. Co tomuhle projektu z pohledu hráče venkovského klubu říkáte?
„Pro venkovské kluby, které na tom nejsou ekonomicky nejlépe, je každá pomoc vítaná, v tomto případě získání sady dresů zdarma. A svědčí o tom i množství klubů, které se do tohoto projektu přihlásily a zapojily. A bonusy které lze získat jsou lákavé pro každý klub."

Kdyby to bylo na vás, jakého trenéra byste v Osvračíně rád viděl nebo jaký stadion byste rád poznal?
„Žádného oblíbeného trenéra nemám a jelikož jsem sparťan, tak jednoznačně prohlídku sparťanského stadionu."

Co myslíte, kdyby měl Sokol Osvračín jednou absolvovat trénink s prvoligovým trenérem, bylo by vás na tréninku víc nebo méně, než obvykle?
„Myslím, že více, protože všichni by raději absolvovali trenink vedený jakýmkoli trenérem, než úterní treninky s Aloisem." (smích)

Vizitka Petra Bukovského:

Narozen: 19. 12. 1987 ve Stodě. Věk: 24 let. Zaměstnání: Pracuje v kovovýrobě jako řidič. Je vyučený automechanik s nástavbou zaměřenou na podnikání. Kope pravou nohou. Výška: 192 cm. Váha: 85 kg. Nyní hraje na postu středního záložníka. Fandí Spartě a jeho vzor je odjakživa Raúl.